Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pavasara darbi

Redakcija

Autors • 19.03.2012.

Burtu lielums

Vai, sagaidot pavasari, esat kaut ko jau iesējuši un attiecībā uz to, ko šopavasar sēsit un stādīsit, viss jums ir jau skaidrs? – dienu pirms astronomiskā pavasara sākuma jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis Rudenājs no Saikavas: – Par pavasara sēju viss ir skaidrs. Daudz kas (piemēram, agrie kāposti, sakņu selerijas, tomāti) ir jau sadīdzis. Arī kartupeļus stādīsim, ar tiem ne tikai sevi, bet arī savus draugus nodrošinām. Audzējām ap desmit kartupeļu šķirņu, bet domājam atstāt tikai dažas. Citas ir tik līdzīgas, ka rudenī tās īsti vairs nevar atpazīt. Daudzu šķirņu audzēšanai gan ir arī savas priekšrocības – ja nepadodas viena, izaug cita. Arī sēklas tikpat kā nepērkam. Ik gadu paši ievācam gurķu, ķirbju, piparu un citas sēklas, jo tad viss izaug. Katrā ziņā hibrīdu sēklām veikalos neuzticamies.

Madonietis Jānis: – Attiecībā uz pavasara sēju plānu nav nekādu. Neko ne sējam, ne stādām. Mazdārziņa pilsētā nav, līdz ar to visu nepieciešamo pērkam. Ja sanāk, aiz gara laika kādu zivtiņu paķeru.

Madoniete Beāte: – Nupat zemē ieliku no Anglijas atvestās begonijas. Nezinu, kas no tā sanāks, bet gumi katrā ziņā ir interesanti. Ļoti daudz jaunu dzinumu ir mārtiņrozēm, tā ka arī tie būs jāstāda podos. Kressalātu lapiņas ir jau apēstas, tagad dūšīgi ēdam sīpollokus. Esmu arī sapirkusi dažādas sēklas. Ir sagatavota zeme tomātu stādiem, šosestdien tos iesēšu. Man ir četras tomātu šķirnes no Iecavas, pērn bija laba raža.

Lidija no Praulienas: – Pirmie stādi ir jau sadīguši, patlaban pārpiķējam tomātus, piparus. Vairāk dzīvojam pa laukiem, līdz ar to savām vajadzībām visu nepieciešamo izaudzējam paši. Visas sēklas gan neesam sapirkuši, bet vēl ir laiks, skatāmies veikalos, un būs arī pavasara gadatirgi, kur varēs iegādāties trūkstošās sēklas un stādus.

Inese no Dzelzavas: – Mums ir zeme, līdz ar to savām vajadzībām visu audzējam paši. Daļa sēklu mums jau ir, lielu daļu ievācam paši, bet, ja kaut kā trūks, tad piepirksim. Pavasaris šogad būs vēlīnāks, un sējas darbi sāksies nedaudz vēlāk. Vēl ir jānogaida.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px