Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 2009. gada 13. janvāra grautiņu dalībnieku sods

Redakcija

Autors • 07.02.2012.

Burtu lielums

Cik, jūsuprāt, bargi būtu jāsoda 2009. gada 13. janvāra grautiņu dalībnieki, kas tiek apsūdzēti par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās un kam draud sods – brīvības atņemšana līdz pat 12 gadiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Aloizs no Varakļānu novada: – Savs laiks ir pagājis, šis tas ir jau piemirsies, un varbūt viņus arī nevajadzētu sodīt ar reālu brīvības atņemšanu un vēl uz 12 gadiem. Toreiz jau tur bija ļoti daudz cilvēku, bet tiesas priekšā tiek saukta tikai neliela daļa, acīmredzot tie, kurus atpazina, nofilmēja kameras vai fiksēja fotoaparāti. Ja kaut kas tāds notiek, tad izmeklēšanas un tiesas procesam būtu jānotiek daudz ātrāk, kamēr viss ir svaigā atmiņā.

Praulēniete Ligita: – Viņi vispār nebūtu jāsoda vai arī būtu jāpiemēro nosacīts sods, varbūt jāpiespriež sabiedriskie darbi. Tas nebūtu taisnīgi, ja viņus notiesātu ar brīvības atņemšanu uz 12 gadiem. Toreiz satrakojusies jau bija visa tauta, kas bija pietiekami daudz cietusi. Ne jau velti notika protesta akcijas. Protams, demolēt nevajadzēja, bet droši vien nostrādāja pūļa efekts un tas, ka daļa jauniešu bija sadzērušies.

Praulēnietis Jānis: – No vienas puses, tas bija tāds kā modes kliedziens. Protesta akcijās ārzemēs jaunieši demolē vēl trakāk, un mūsējie darīja ko līdzīgu. Protams, kāds sods viņiem būtu jāsaņem, bet ne jau tik bargs, kādu to paredz konkrētie likuma panti.

Jēkabpilietis Māris: – Ja jau nonāca līdz grautiņiem, to dalībniekiem, kuru vaina tiek pierādīta, es domāju, sods būtu jāsaņem, bet, protams, ne tik bargs, kā 12 gadu cietumā. Katram tomēr ir jābūt savai galvai uz pleciem, katram jādomā pašam, ko drīkst darīt un ko ne. Ne jau ar demolēšanu var ko panākt. Arī izmeklēšanu un tiesas procesu nevajadzētu vilkt garumā, tagad tas jau atgādina cirka izrādi.

Kārlis no Kusas: – Nedaudz pabaidīt jau viņus vajag, bet sodam vajadzētu būt samērīgam un audzinošam, lai tā vairs nedarītu ne viņi paši, ne arī citi. Arī laiks jau ir pagājis. Turklāt, kā pirmdien rādīja TV, prokurori un izmeklētāji nav bijuši precīzi. Ja jau personas kods nesakrīt, tad var rasties šaubas arī par visu pārējo.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px