– Vai lielais aukstums pagājušajā nedēļā ir sagādājis kādas nopietnas problēmas vai arī tās izdodas veiksmīgi atrisināt – varat gan māju sakurināt pietiekami siltu, gan mašīnu iedarbināt utt.? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aivars no Meirāniem: – Katrā ziņā aukstums nav pārsteidzis nesagatavotu. Arī sinoptiķi par to jau labu laiku iepriekš runāja. Kas tā par ziemu bez aukstuma! To taču var pārdzīvot. Es dzīvoju pašvaldībai piederošā ēkā, bet dzīvoklis ir pašam jākurina. Tik aukstā laikā kā pagājušajā nedēļā bija jākurina divas reizes – rītā un vakarā. Arī ar mašīnu braucu. Lai to palaistu, akumulators pa nakti gan ir jāienes siltumā.
Madoniete Silvija: – Viss jau ir tā, kā īstā ziemā. Lai būtu silti, māju kurinām divreiz dienā – agri no rīta un vakarpusē, un tad ir pietiekami silts. Dūmvadus rudenī iztīrījām. Mašīnu arī vienreiz dienā izdodas iedarbināt.
Fēlikss no Sarkaņiem: – Šodien ir jau pieņemami, bet pagājušajā nedēļā gan bija ļoti auksts. Protams, ja māju vairākas reizes kurina, tad ir silti. Kurinām trīs reizes dienā – agri no rīta, pusdienlaikā un vakarā. Protams, lielākās problēmas ir ar dīzelnieku. Kad bija tā aukstā nakts un gaisa temperatūra pazeminājās līdz mīnus 33 grādiem, no rīta mašīnu uz sitiena nevarēju iedarbināt. Pēc tam, kad tika uzlādēts akumulators, mašīna aizgāja.
Dace: – Dzīvoklī ir silti, sūdzēties nevaram, bet ar mašīnu gan iet visādi. Jau trešo rītu tā jāievelk, kamēr sāk kustēt. Šovakar taisāmies akumulatoru nest istabā, varbūt tad iedarbināt mašīnu būs vieglāk. Taču ar ziemu ir jāprot sadzīvot. Tā bez aukstuma un sala nemaz nav iedomājama. Ir jābūt kārtīgai ziemai un arī kārtīgai vasarai, nevis pa vidam, kad nav ne šis, ne tas.
Aivis no Murmastienes: – Es aukstumu nemaz nejūtu. Redzat, joprojām staigāju bez cepures – un nesalstu. Arī autobusi kursē, vajag tikai braukt. Dzīvoju ar malku apkurināmā dzīvoklī, bet, tā kā malkas mums netrūkst, ir silti. Mājās ir sieva, viņa kurina rītā, vakarā un varbūt arī pusdienlaikā.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA