– Kā vērtējat Valda Dombrovska trešās valdības pirmās simt dienas un vai varat izcelt arī kāda ministra veikumu šajā laikā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ērglēnietis Jāzeps: – Grūti ir izcelt kādu no jaunajiem ministriem, ja kopš valdības izveidošanas ir pagājušas tikai pirmās 100 dienas. Neko sliktu par premjeru Valdi Dombrovski nevaru teikt, viņš ir tāds, kāds ir. Labi tas, ka vismaz nemainās. Mans vēlējums – lai valdība tikai strādā, pie tam ne savā, bet tautas labā. Tad viss valstī sakārtosies.
Madonietis Aivars: – Valdis Dombrovskis strādā normāli, nekādu pretenziju nav. Ir mierīgs, nosvērts, visu dara apdomīgi un arī ar asiem apvainojumiem citu adresē nemētājas. Man patīk viņa darba stils. Par jaunajiem ministriem gan neko īpašu nevaru piebilst. Kādam laikam jau jāpaiet, kamēr apjauš darāmo.
Madonietis Raivis: – Te var jautāt – vai mūsu valstī ir kas mainījies uz labo pusi? Būtībā nav mainījies nekas – nav palicis sliktāk, bet nav arī kļuvis labāk. Ja nav kredītu un ir stabils darbs, tad dzīvot, protams, var. Vienīgais, ko pozitīvi vērtēju, ir Valdis Dombrovskis. Pārējie visi gan valdībā, gan Saeimā, sākot ar bijušo Valsts prezidentu, ir tukšas vietas.
Madonietis Džonis: – Mēs te uz vietas neko tādu, ka dzīve šajās 100 dienās būtu uzlabojusies, nejūtam. Pats sliktākais ir tas, ka cilvēku Latvijā paliek mazāk, un prom dodas jaunieši. To izjūt visi uzņēmēji, un arī veikalos nav pircēju. Valdībai vajadzētu strādāt tā, lai šo situāciju mainītu un, veicinot uzņēmējdarbību, valstī tiktu radītas jaunas darbavietas. Es regulāri braucu uz Vāciju, tur viss notiek, ir preču apgrozījums, neraugoties uz to, ka arī tur daudz cilvēku pelna tikai minimumu.
Madonietis Gunārs: – Jāsaka tā – lai tikai strādā un darbojas tā, lai cilvēkiem būtu darbs. Pretenziju pret Valda Dombrovska trešo valdību man nav. Esmu par to, lai valdība noturētos visus šos trīs gadus, nav ko to mainīt. Maiņa pati par sevi taču nekādus uzlabojumus nenesīs. Savs laiks tikai paies, kamēr vienosies par ministru portfeļiem un sadalīs ietekmes sfēras, bet labuma nebūs nekāda.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA