Aizvadītajā nedēļā Madonas pilsētas 1. vidusskolā notika valsts olimpiāde fizikā 9.-12. klasei.
Pirmo reizi tā notika elektroniski, tiešsaistes formā. Skolēni Latvijas Universitātes sagatavotos fizikas olimpiādes uzdevumus pildīja internetā Madonas skolas trijās datorklasēs. Uzdevumu pildīšana internetā, protams, radīja papildu stresu, taču dalībnieki apzinās, ka tas atvieglo skolotāju darbu un ir videi draudzīgāk.
– Olimpiādē piedalījās liels dalībnieku skaits, ieradās 33 skolēni no Madonas, Cesvaines, Lubānas, Ērgļu, Varakļānu novada, – laikrakstam pastāstīja Madonas novada izglītības nodaļas pārstāve Sarmīte Jansone. – Valstī kopumā olimpiādes uzdevumus fizikā šodien pilda 2035 skolēni.
Šis ir Latvijas Universitātes un Izglītības un zinātnes ministrijas veidots eksperimentāls projekts, faktiski izaicinājums mums visiem. Ir 21. gadsimts, un arī skolās aizvien vairāk mācību procesā tiek izmantotas modernās tehnoloģijas.
Speciāliste neslēpa, ka tehniski tas bijis sarežģīts uzdevums, tāpēc darbs pie gatavošanās fizikas olimpiādei tika uzsākts jau pagājušā gada novembrī. Uz skolēnu un skolotāju jautājumiem nācies atbildēt līdz pat olimpiādes dienai.
Olimpiādes laikā katrs skolēns internetā saņēma trīs uzdevumu lapas, kurās viņam bija jāieraksta pareizā atbilde. Rēķiniem tika iedotas piezīmju lapas, kurās skolēni varēja veikt melnrakstu. Jāpiebilst, ka skolēniem bija jānodod arī melnraksti, kas pusgadu tiks saglabāti, lai tos varētu izmantot gadījumā, ja skolēns apstrīdēs olimpiādes rezultātus.
Pateicoties lieliskajai bāzei Madonas pilsētas 1. vidusskolā, vienlaicīgi tik lielam skaitam skolēnu bija iespēja nodrošināt datorus un interneta pieslēgumu. Tā kā šis bija eksperimentāls variants, skolas speciālisti bija nobažījušies par to, vai tehnika nepievils, taču, kā apliecināja Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotāja Inese Strode, viss esot bijis kārtībā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.01.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto