"Klīst runas, ka var slēgt arī AS "Madona" olu ražotni. TV ziņās jau ir stāstīts par putnu fabrikas "Ķekava" problēmām. Vai Madonas novadā joprojām būs nopērkamas "Madonas" olas?" ar šādu jautājumu redakcijā griezās mūsu lasītājs Vladimirs Saveļjevs.
Pagājušā gada 5. novembra "Starā" jau stāstījām par AS "Madona" olu ražotāju piemērošanos ES regulas prasībai. Tā paredz aizliegumu no 2012. gada turēt dējējvistas neatbilstīgos sprostu būros, kā arī aizliedz pārdot sprostos turēto vistu olas.
Divās fermās jāpārveido iekārtas
Lai noskaidrotu, kā jaunais gads ir sācies putnkopjiem, aizvakar sazinājos ar AS "Madona" valdes locekli Genādiju Jeršovu. Viņš pastāstīja: – No jaunā gada AS "Madona" strādā divi korpusi – jaunākās fermas, kas ir atbilstīgas ES noteiktajām prasībām vistu turēšanai. Pārējās divās fermās līdz 1. jūlijam ir jāpārveido iekārtas, un tas tiek darīts. Līdz noteiktajam termiņam arī divu vecāko fermu sprostus pārveidosim, lai varētu turpināt darbu. Kas attiecas uz "Ķekavu", tur ir pavisam citas problēmas, kas saistītas ar naudu, bet mums ir runa par iekārtu atbilstību ES prasībām.
Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Dzīvnieku tirdzniecības, labturības un barības nodaļas vecākā referente Dace Lauska apstiprināja, ka nav bijis runas par a/s "Madona" ražotnes slēgšanu. Viņa norādīja, ka AS "Madona" darbība turpinās, divas mītnes darbojas, bet ierobežojumi attiecas uz tām, kur ir jāveic uzlabojumi. – Vistām beigsies dēšanas cikls, tās izvedīs, modernizēs turēšanas apstākļiem atbilstīgas iekārtas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.01.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto