Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: sākumdeklarācijas ieviešana

Redakcija

Autors • 10.01.2012.

Burtu lielums

Vai attiecībā uz sākumdeklarācijas ieviešanu jums viss ir skaidrs, un vai, jūsuprāt, tas spēs mazināt ēnu ekonomiku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Antons no Kalsnavas: – Uz mani tas neattiecas. Tādas naudas un mantas, ko vajadzētu deklarēt, man nav. Ar 10 santīmiem jau nekur nav jāskrien un nekas nav jādeklarē. Taču domāju, ka arī tie, kam ir desmit vai divdesmit tūkstošu latu lieli uzkrājumi, nekur neies un tos neuzrādīs. Tāpat kā līdz šim, viņi likumus apies ar līkumu, nelikumīgi iegūtos ienākumus atmazgās 100 reižu, un ēnu ekonomika kā bija, tā arī būs.

Madonietis Māris: – Skaidrība ir, man sākumdeklarācija nav jāiesniedz, jo nav ne tādas naudas, ne tādu īpašumu, kas būtu jādeklarē. Tās ieviešana ēnu ekonomiku, manuprāt, nespēs apkarot. Tā vietā vajadzētu samazināt nodokļus.

Ādolfs no Sausnējas: – Viss ir skaidrs, mani tas neskar. Kas pieder, tas ir jau nostiprināts Zemesgrāmatā. Šaubos, vai sākumdeklarācijas ieviešana spēs mazināt ēnu ekonomiku. Ja jau no ES līdzekļiem spēj atrast veidu, kā maksāt konvertā, tad par pārējo vispār nav ko runāt.

Madonietis Aleksandrs: – Es par to neko neesmu dzirdējis. Latvijas Radio gan klausos, bet acīmredzot neesmu tam pievērsis uzmanību, jo man nav nekādu līdzekļu, ko deklarēt. Esmu maznodrošinātais iedzīvotājs, jādomā par to, kā izdzīvot. Tās ieviešana, manuprāt, neko nedos. Kas gribēs, tas savu tāpat paņems, bet man nav ne ko paņemt, ne arī kādam ko iedot.

Anita no Biksēres: – Tiem, kurus skar likums par fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarāciju, būs jādeklarējas, bet pārējie to varēs nedarīt. Uz mani tas neattiecas, nevienas villas man nav. Grūti pateikt, vai pēc sākumdeklarācijas ieviešanas tiks apkarota ēnu ekonomika, bet varbūt tā tomēr nedaudz samazināsies, kaut gan tie, kas līdz šim prata visu apiet, droši vien, izdomājot jaunas shēmas, izgrozīsies arī turpmāk. Tā bija jāievieš daudz ātrāk. Valstij daudz vairāk būtu jādomā, kā atbalstīt uzņēmējus, kā samazināt nodokļus. Kā lai uzsāk uzņēmējdarbību, ja nekā nav?

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px