Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Latvijas Nacionālā opera

Redakcija

Autors • 09.01.2012.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, valstij arī turpmāk tikpat lielā mērā vai vēl vairāk būtu jādotē Latvijas Nacionālā opera (LNO) vai tomēr tai būtu jāiemācās dzīvot atbilstoši līdzekļiem, un kad jūs pēdējoreiz esat apmeklējuši operu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Edgars no Bērzaunes: – Operu apmeklēju reti, tajā neesmu bijis kopš tiem laikiem, kad vēl strādāju Ziemeļaustrumu elektriskajos tīklos. Opera ir jādotē, bet ne jau tādā apmērā, kā to grib A. Žagars. Pēc svētdienas LTV raidījuma „De facto" radies iespaids, ka tur ir lieli naudas tērētāji un A. Žagaram ir stipra aizmugure, tā ka ar viņu ir grūti cīnīties. Katrā ziņā ir jādomā arī par to, lai LNO vairāk pati pelnītu. A. Žagars jau otro reizi ir sataisījis lielus parādus, un arī toreiz viņu gribēja nomest no amata, bet nekas nesanāca.

Madonietis Ziedonis: – Es Operā neesmu bijis. Man opera nepatīk, kaut gan operdziedātājus klausos, bet teikt, ka būtu lielā sajūsmā, nevaru. Taču viena daļa uz to iet, tāpēc esmu par to, lai tā tiktu dotēta un saglabāta. Cik lielā mērā tas būtu jādara, grūti pateikt. Tagad jau daudzi dzīvo pāri saviem līdzekļiem, līdz ar to grūti saprast, kuram tieši būtu jāekonomē.

Valija no Praulienas: – Ažiotāža ir sacelta, taču Opera ir jādotē, kaut kam jau arī greznam mums vajadzētu būt. Tik detalizēti, lai pateiktu, vai tā dzīvo pāri saviem līdzekļiem, neesmu iedziļinājusies. Pati Operā sen neesmu bijusi, bet, ja veselība ļautu, noteikti to apmeklētu.

Madoniete Lidija: – Radusies situācija ļoti nopietni jāizvērtē pašam LNO direktoram A. Žagaram. Par to, ka tai ir jāpastāv, nav divu domu. Tā ir mūsu māksla, un tā nes Latvijas vārdu pasaulē. Operā neesmu bijusi kopš padomju laikiem, kad, piedodiet, tomēr bija cita rocība.

Armands no Ērgļiem: – Operā neesmu bijis ļoti sen, bet esmu par to, lai tā tiktu dotēta un saglabāta. Māksla cilvēkiem ir nepieciešama. Vai tā dzīvo pāri saviem līdzekļiem, ne man spriest – neesmu jau nekāds revidents.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px