Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Jaunā gada sagaidīšana

Redakcija

Autors • 02.01.2012.

Burtu lielums

Kā jūs sagaidījāt Jauno, 2012., gadu, un vai klausījāties mūsu valstsvīru – premjera un bijušo prezidentu – uzrunas Vecgada vakarā un Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunu Jaungada pirmajā dienā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andrejs no Barkavas: – Jaunais gads ir iesācies normāli. Arī mums Barkavā bija ļoti skaists salūts, līdz ar to sagaidījām visi kopā un ar laba vēlējumiem. Daļēji klausījāmies arī mūsu valstsvīru uzrunas. Pašam tādas īpašas Jaungada vēlēšanās nav, bet Latvijai novēlu labklājību.

Indra no Vecpiebalgas: – Jauno gadu sagaidīju, skatoties salūtu. Lai jaunajā gadā visiem būtu veselība un darbs, lai mazajiem bērniem, kuriem grūti padodas mācības, veiktos labāk un lai valsts vairāk domātu par atbalstu ģimenēm ar bērniem! Arī pensijas nevajadzētu aiztikt, tās būtu jāsaglabā vismaz pašreizējā līmenī. Attiecībā uz valdību ilūzijas īpaši neloloju. Dzirdēju arī valstsvīru runas, bet visvairāk pārsteidza Valsts prezidents A. Bērziņš. Viņš mums tomēr ir sava veida ūnikums. Ja jau nolēma teikt uzrunu, tad to vajadzētu darīt brīvākā formā, vairāk no sevis.

Madonietis Stoma: – Jauno gadu, kā jau visi, sagaidījām ar cerībām, ka tas būs labāks. Uz svētku uguņošanu Saieta laukumā negāju, jo sieva strādāja. Arī valstsvīru runas neklausījos, tam tāpat nav lielas jēgas.

Madonietis Imants: – Jauno gadu, protams, sagaidījām pie klāta galda un šampanieša glāzes. Klausījos arī valstsvīru uzrunas, īpaši „patika", kā to darīja prezidents A. Bērziņš, skatoties vienā punktā un lasot tekstu. Būtu vismaz galvu pagrozījis… Labāk lai uzruna ir īsāka, bet tāda, ko var pateikt saviem vārdiem. Taču kopumā, neraugoties uz kritisko attieksmi pret viņa uzrunas veidu, tagadējā prezidenta darbību vērtēju pozitīvi, viņš man atgādina bijušo Zviedrijas premjeru Ūlofu Palmi.

Madoniete Baiba: – Pašā pilsētas centrā gadumijā nebijām, bet salūtu skatījāmies netālu no Saieta laukuma. Man šķiet, ka gadu iepriekš uguņošana bija krāšņāka. No valstsvīru uzrunām dzirdēju tikai Valsts prezidentu, un man nepatika. Viņš uzrunu teica kā tāds robots, – parasti taču runā arī ar žestiem, ne tikai muti.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px