– Vai Ziemassvētku dāvanas ir jau sarūpētas un varbūt ir nolūkota vai pat mājās pārnesta arī Ziemassvētku eglīte? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Ilgonis: – Par Ziemassvētku dāvanām tiek domāts. Kaut ko darinām paši, kaut ko nopērkam. Pamazām Ziemassvētku noskaņa ienāk mājās. Arī Ziemassvētku eglīte ir jau noskatīta. Izskatās, ka arī sniegs vismaz Madonā būs, jo piesalst un varbūt vēl arī uzsnigs. Ja pabrauc uz Lubānas pusi, tur no sniega gan nav ne vēsts.
Madoniete Maija: – Ziemassvētku noskaņa ir jau jūtama. Dāvanas gatavojam paši, jo tās ir vissirsnīgākās un mīļākās. Arī sniedziņš ir uzsnidzis, kas tikai pastiprina Ziemassvētku noskaņu, un cerams, ka tas nenokusīs. Arī Ziemassvētku eglīte ir jau mājās, un svētku noskaņās ir izgaismots pagalms.
Madoniete Tamāra: – Citreiz dāvanas pērkam, bet citreiz tās gatavojam paši – kā nu kuro reizi sanāk. Mums ir liela ģimene, un svētkos esam kopā. Arī egli jau esam nolūkojuši.
Madoniete Sarmīte: – Ziemassvētku noskaņa ir jau jūtama. Svētkos cits citam dāvinām pašgatavotas dāvanas. Iepriekš apzinām, ko katrs vēlētos svētkos saņemt. Šogad esmu izdomājusi iztikt bez egles, atnesīšu egļu zarus un iedegšu dekoratīvo svecīti. Galvenais jau ir nezaudēt cerību.
Madoniete Vija: – Ziemassvētku noskaņai vienīgi nedaudz pietrūkst sniega. Tā varēja būt daudz vairāk, īpaši pilsētas centrā, bet man pie mājas visapkārt ir balts. Svētku dāvanas ir sarūpētas, un šīs nedēļas nogalē uz mājām tiks atnesta egle, tā ir jau noskatīta. Egle ir jāizvēlas laikā, kad tā nav apsnigusi un to var labi aplūkot no visām pusēm.
Aldis no Cesvaines: – Bērni ir izauguši, un arī mazbērni ir jau lieli (mazākajam 11 gadu), līdz ar to arī dāvanas tādas lielākas, un tās var pielīdzināt kā atbalstu studijām. Ziemassvētku egle droši vien būs, bet lielāka svētku izjūta tomēr ir, sagaidot Jaungadu.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA