Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Tirgus

Redakcija

Autors • 12.12.2011.

Burtu lielums

Vai jūs regulāri apmeklējat tirgu Saieta laukumā, un vai, jūsuprāt, Madonas novada pašvaldībai tirgi būtu jārīko arī nākamgad? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – Uz tirgu Saieta laukumā es atnāku gandrīz vienmēr. Šī tradīcija pašvaldībai noteikti jāturpina arī nākamajā gadā. Galvenais, lai tas atkal ir pavasarī, lai varētu pirkt augļu kociņus un būtu, ko stādīt. Uz tirgu, ja vien nelīst lietus, cilvēki nāk. Te ir, ko pirkt, bet daudz kas, kā, piemēram, gaļas žāvējumi ir ļoti dārgi. Arī kūpināto zivju cenas ir sālītas.

Nikolajs no Jēkabpils: – Es uz tirgu esmu atbraucis, lai pārdotu ābolus un arī pats šo to nopirktu. Redzat, esmu jau iegādājies ļoti labu krāsns kruķi un liekšķerīti oglēm. Vēl esmu nodomājis iegādāties kaut ko no pārtikas, piemēram, kādu zivtiņu. Varbūt kaut ko nopirkšu arī no apģērba. Madonā tā ir ļoti laba tradīcija – rīkot tirgu pilsētas centrālajā laukumā.

Madoniete Biruta: – Tas ir ļoti labi, ka Madonas pašvaldība ir atjaunojusi tradīciju rīkot tirgu tā vēsturiskajā laukumā. Šī tradīcija noteikti jāsaglabā arī nākamajā gadā. Tirgus, negaidot pavasari, jārīko arī turpmākajos ziemas mēnešos.

Madoniete Vera: – Es nāku katru reizi, kad šeit notiek tirgus. Esmu par to, lai šī tradīcija turpinātos. Tā ir laba iespēja zemniekiem pārdot savus ražojumus, bet pircējiem – iegādāties Latvijas produkciju.

Madonietis Mārtiņš: – Tirgi ir laba lieta. Visu ko te var nopirkt, bet piparkūkas mājās gan cepam paši. Svarīgs jau ir ne tikai rezultāts, bet arī pats piparkūku cepšanas process.

Jānis no Dzelzavas: – Es atbraucu sievai līdzi, bet pats vairāk skatos, kādas tirgū ir saimniecībā noderīgas lietas. Droši vien nopirksim arī kādu zivi, piparkūkas. Šī tradīcija, protams, jāturpina, lai cilvēkiem būtu, kur atbraukt, sevi parādīt, citus apskatīties, pie viena satikt arī klasesbiedrus un, protams, arī kaut ko pārdot vai nopirkt.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px