Ja veikto pacienta iemaksu kopsumma kalendārā gada laikā ir sasniegusi 150 latu, pacients no turpmākas pacienta iemaksu maksāšanas šajā gadā ir atbrīvots, – atgādina Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra.
Pacienta iemaksu kopsummā tiek ņemtas vērā visas pacienta veiktās iemaksas neatkarīgi no tā, kādā ārstniecības iestādē tās veiktas, ieskaitot arī pacienta iemaksas par diagnostiskajiem izmeklējumiem ambulatori un dienas stacionārā.
Atbrīvojums attiecas gan uz pacienta iemaksām par vizīti pie ģimenes ārsta un speciālista, gan analīzēm, sonogrāfiskajiem izmeklējumiem un citiem valsts garantētajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.
Pacientam jāseko šo iemaksu summai, saglabājot maksājuma dokumentus (kases čekus vai stingrās uzskaites kvītis), uz kuriem obligāti jābūt uzrādītam:
– pacienta vārdam un uzvārdam;
– personas kodam;
– ārstniecības iestādei.
Ar šiem maksājumus apliecinošajiem dokumentiem pacientam jādodas uz aģentūras teritoriālo nodaļu, kurā tiks izsniegta izziņa par atbrīvojumu no pacienta iemaksu maksāšanas līdz kalendārā gada beigām.
Derīgi ir tikai tie maksājuma dokumenti (čeki), kuros uzrādīts, ka veikta „pacienta iemaksa" par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu.
Lai saņemtu naudas atmaksu par summu, kas pārsniegusi 150 latu gadā, ar maksājumus apliecinošiem dokumentiem par visām stacionēšanās un uzturēšanās reizēm, kā arī čekiem par veiktajām iemaksām veselības centros, ārstu praksēs utt. jādodas uz aģentūras teritoriālo nodaļu, kur pacientam izsniegs izziņu, ka attiecīgajā gadā viņam vairs nav jāmaksā pacienta iemaksas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.10.2007.