Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Uzticība banku sistēmai Latvijā

Redakcija

Autors • 30.11.2011.

Burtu lielums

Vai valsts garantēto atlīdzību izmaksu uzsākšana palīdzēs atjaunot iedzīvotāju uzticību banku sistēmai Latvijā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Barkavietis Roberts: – Atklāti sakot, banku sistēmai jau vajadzētu ticēt. Diemžēl tādi atgadījumi, kā ar „Latvijas Krājbanku" (un vēl ne pirmo reizi), tam nenāk par labu. Var piekrist I. Krūmanei, ka pret banku zagļiem zāļu nav, tomēr uzraudzības un drošības iestādēm vajadzēja pievērst daudz lielāku uzmanību Antonova personībai, lai nepieļautu tā ienākšanu Latvijas banku sistēmā. Savukārt tik operatīva izmaksu uzsākšana varbūt daļēji arī atjaunos uzticību bankām.

Madonietis Jānis: – Ticība ir ļoti minimāla, jo, ja paklausās finanšu speciālistus, banku uzraugus, kas saka, ka lielie uzkrājumi, kā R. Paulam, ir jāliek turpat vai visās bankās, tad sanāk, ka uzticēties nevar nevienai bankai. Ja savus uzkrājumus negrib zaudēt, tie jāsadala un nevienai vairāk par valsts garantēto atlīdzību nevar uzticēt. Pats skumjākais, ka līdzekļus zaudē pašvaldības, valsts iestādes, skolas, slimnīcas.

Roberts no Praulienas pagasta: – Pēc tā, kas ar bankām noticis pēdējos gados, man vairs nav ticības nevienai bankai, bet zemnieks bez tām nevar iztikt –
jāveic pārskaitījumi, nepieciešami arī kredīti apgrozāmajiem līdzekļiem. Cerams, ka ticība bankām atgriezīsies. Pagaidām gan daudzi saka, ka drošākā ir zemes banka – trīslitru burka zem ābeles…

Madonietis Māris: – Banku sistēmai ticība nav zudusi, ir taču uzsākta valsts garantēto atlīdzību izmaksa. Arī I. Krūmane ir darījusi savu darbu un no amata viņai nevajadzēja atkāpties. Simtprocentīgas garantijas pret banku zagļiem taču nav, no tā neviens nav pasargāts.

Madonietis Jānis: – Es domāju, ka uzticība banku sistēmai tik drīz neatjaunosies, jo jau trešo reizi piedzīvojam lielo banku krīzi. Runā, ka ko līdzīgu piedzīvosim arī nākamgad. Kā rādīja TV, naudu vislabāk glabāt burkās, tur varot salikt daudzas pensijas…

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px