25. novembrī valsts pārvaldes atvērto durvju dienas ietvaros reģionālās preses žurnālisti tika aicināti uz sarunu ar izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli.
Tikšanās notika Labklājības ministrijas telpās, un tās temats skāra mazo skolu programmu, lauku skolu nozīmi un pārveidi.
Nauda seko bērnam
Tiekoties ar žurnālistiem, Roberts Ķīlis uzsvēra, ka Latvijā vajadzētu pārdomāt, kā tiek organizēta bērnu un jauniešu izglītības finansēšana. – Es vēlētos ieviest principu, ka nauda seko bērnam līdz mācību iestādei, sākot no pirmsskolas līmeņa līdz augstskolas līmenim, – uzsvēra Roberts Ķīlis. – Šobrīd no valsts budžeta nāk finansējums skolotāju algām, no pašvaldību budžeta – viss pārējais. Gribētu ieviest principu, ka skolām ir viens finansēšanas avots. Līdz ar to mācību iestādēm, kurās ir mazs audzēkņu skaits, pastāvēt būs neiespējami – no konkrētās summas tām būs jānomaksā gan skolotāju algas, gan skolu uzturēšanas izdevumi. Šim solim ir divas pamatdomas: viena no tām – finansiāli izlīdzināt iespēju visiem bērniem apgūt kvalitatīvu izglītību, otra – panākt, ka necieš nabadzīgāko pašvaldību iedzīvotāji.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.12.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto