– Vai „Latvijas Krājbankas" darbības apturēšana ietekmēs jūsu uzticību banku sistēmai, un vai jums ir ticība, ka atgūsit savus ieguldījumus? – vakarrīt jautājām „Latvijas Krājbankas" klientiem.
Ļaudonietis Miervaldis Kriškāns: – Patlaban par uzticību banku sistēmai Latvijā ir grūti runāt. Ir ticība, ka 50 latu jau saņemsim, bet par pārējo gan nav pārliecības. Dzirdējām, ko par to visu otrdienas vakarā teica Raimonds Pauls. Ja jau viņš neko nevar darīt, tad mums, parastajiem cilvēkiem, vispār nav nekādu iespēju kaut ko iespaidot šajā valstī. Visvairāk žēl to cilvēku, kas dzīvo laukos un tagad, kā saka, netiek pie savas dienišķās maizītes.
Madoniete Marija: – Man nav ticības par 50 latu izmaksu, kur nu vēl par pārējo. Pulkstenis rāda jau desmito stundu, bet no solītās izmaksas nav ne vēsts. Būtu vismaz kāds no bankas darbiniekiem pie mums iznācis un pastāstījis, kāpēc nav uzsākta naudas izmaksa. Kārtējā banku krīze manu ticību tām ietekmēs, kaut gan bez bankām ir grūti iztikt.
Anita no Ērgļiem: – Es ļoti šaubos, vai šodien tiksim pie solītajiem 50 latiem. Es domāju, ka turpmāk savu naudu neuzticēšu nevienai bankai, samaksāšu komunālos maksājumus un viss. Esmu jauna, gan pārdzīvošu, vienīgi man žēl pensionāru, kam tikko ieskaitīta pensija. Kā lasīju komentārus internetā, cilvēkiem gandrīz vai nekas cits neatliek, kā nopirkt virvi un labas ziepes…
Madonietis Ainis: – Maz ticams, ka šodien tiks izmaksāti 50 lati, kur nu vēl lielākas summas. Mūsu valstī ātri mainās gan nostādnes, gan likumi, un ne jau tautai par labu. Vēl šorīt skandināja, ka izmaksa sāksies deviņos, bet pagaidām nekā. No banku pakalpojumiem strādājošie gan nevarēs atteikties. Ja grib saņemt algu, tā jāizvēlas piespiedu kārtā.
Liezēriete Valentīna Auziņa: – Es „Latvijas Krājbankai" uzticos jau kopš seniem laikiem. Kam vēl lai uzticas, ja ne bankai, kuras nosaukumā ir vārds Latvija? Mums daudziem ir ļoti maza pensija, tās pietiek tikai īres nomaksai, zāļu iegādei, un tagad to pašu vēl nevaram saņemt.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA