Latvijas valsts dzimšanas dienā atkal savā pusē būs mūziķe Arnita Akmentiņa. Šoreiz saksofonisti dzirdēsim spēlējam pasākumā, kas 18. novembrī notiks viesnīcā „Ķirsona muiža".
Daudzus gadus Arnita spēlēja saksofonu kvartetā „n[ex]t", bet nu jau kādu laiku minētais ansamblis nepastāv.
– Kvintets „The Sparkling 5" jeb „Dzirkstošais piecnieks" ir jaunizveidots kolektīvs, – aicināta uz sarunu, pastāstīja Arnita Akmentiņa. – Tā ir viena no īpašībām, ar kuru vēlamies asociēties saviem klausītājiem, jo „dzirkstošs" – tas ir enerģisks, atraktīvs, dzīvespriecīgs, pozitīvs un spožs.
Mēs esam īpaši ar savu unikālo sastāvu: trīs saksofoni, trompete un trombons. Kāpēc tieši šāds sastāvs? Bija skaidrs, ka kolektīvā noteikti jāiekļauj vairāki saksofoni, bet gribējās papildināt saksofonu skanējumu ar vēl kādu „svaigu" krāsu. Likās, ka trompete un trombons būs īstie instrumenti. Tā kopā ar draugiem kļuvām par „The Sparkling 5". Ansamblī muzicē Jeļena Kovaļenko-Bebriša (alta saksofons), Arnita Akmentiņa (tenora saksofons), Baiba Tilhena (baritona saksofons), Aivars Osītis (trompete) un Lauris Zvejnieks (trombons).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.11.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
JĀŅA DEINATA foto