Lai būtu vieglāk izdzīvot, noturēties tirgū, pēc holdinga līguma apvienojušies AS "Balticovo", SIA "Daugavpils putni" un AS "Madona" olu ražotāji.
2012. gada 1. janvārī visā ES stāsies spēkā aizliegums dējējvistu turēšanai neatbilstīgos sprostu būros. Tas attiecas arī uz mūsu putnkopjiem. Ar 2012. gada 1. janvāri ES Tirdzniecības regula aizliegs arī sprostos turēto vistu olu pārdošanu. No šī datuma būs atļauts pārdot olas ar kodu "3", ja tās tiks iegūtas no vistām, kas turētas "uzlabotos būros".
Vai visi olu ražotāji izpildīs ES normatīvu prasības pēc 2012. gada 1. janvāra? Kāda situācija ir AS "Madona"? Vai sprosti atbilst ES standartu normatīviem, to jautāju valdes priekšsēdētājam Genādijam Jeršovam.
– Kad pirms sešiem gadiem uzsāku strādāt, šī regula bija zināma. Tas bija pasludināts jau 2004. gadā. Akciju sabiedrības "Madona" divas jaunākās fermas ir pilnīgi atbilstīgas ES regulas prasībai, bet divās fermās vēl ir jāpiestrādā, lai būtu "uzlabotie būri", lai varētu pārdot olas ar kodu "3". Fermās, kur ir jāveic uzlabojumi, tos arī veiksim. Divās fermās iekārtām, kas bija iegādātas agrāk, sprostu izmērs neatbilst ES normatīvu prasībām, un to domāts pārveidot (ir jāizņem starpsiena). Līdz laikam, kad jānomaina vistas, plānots modernizēt visu nepieciešamo iekārtās. To ir iespējams izdarīt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto