– Vai jūs atbalstāt pulksteņu grozīšanu divreiz gadā jeb pāreju uz vasaras un ziemas laiku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aldis no Bērzaunes: – Man nepatīk šāda pulksteņa grozīšana, es to neatbalstu. Vienreiz pulksteni pagrieztu un pie tā arī paliktu. Ieradumus tik viegli nevar mainīt, kaut gan, no otras puses, pierast jau var pie visa. Tomēr, ja esi iesācis celties, teiksim, septiņos no rīta, tad šajā laikā arī pamodīsies, neatkarīgi no tā, cik rāda pulkstenis. Es esmu par vasaras laiku, lai tas būtu visu gadu. Paskatieties, pat Krievija pie tā ir nonākusi un pulksteni vairs negroza. Arī ES dalībvalstis varētu vienoties par vienu laiku.
Lazdoniete Anna: – Man labāk patīk vasaras laiks. Pie ziemas laika un tumšajiem vakariem ir grūti pierast, īpaši jau pirmajā nedēļā. Labāk būtu, ja pulksteņus tā negrozītu, līdzīgi, kā to jau nedara citās valstīs. Mans dēls ir Īrijā, un viņš saka, ka tagad pulksteņi tur netika pagriezti stundu atpakaļ.
Madoniete Dace: – Visvairāk man nepatīk pulksteņa grozīšana. Labāk jau būtu, ja pulksteni vienreiz pagrieztu un laiku vairāk nemainītu. Vasaras laiks it kā būtu piemērotāks, jo rudenī jau tā satumst ātri, un vakari tagad būs vēl tumšāki un garāki. Šāda pāreja, domāju, nedod arī nekādu lielo ekonomisko efektu, tikai daudziem rada neērtības. Kā, piemēram, mazajiem bērniem, kas pieraduši vakaros gulēt iet un rītos mosties noteiktā laikā.
Valdis no Lauteres: – Man labāk patīk vasaras laiks. Protams, kā pensionāru mani šāda laika grozīšana daudz neietekmē. Cik ilgi gribu, tik arī guļu. Nekur jau nav jāsteidzas, tomēr labāk patīk vasaras laiks. Vistrakāk jau ir lopiem, tiem pie šādām pārmaiņām divreiz gadā ir grūti pierast. No tā vajadzētu atteikties. Katrā ziņā es pārejai uz ziemas un vasaras laiku nepiekrītu.
Santa no Liezēres: – Mani šāda pulksteņu grozīšana ietekmē. Tagad, kad pamostos, ir jau gaišs, bet vakaros ātrāk satumst. Toties uz skolu ir vieglāk piecelties. Pie šādām pārmaiņām pierodu ātri (arī pavasarī, kad pulksteņi tiek pagriezti stundu uz priekšu), līdz ar to man nav iebildumu pret pāreju uz ziemas un vasaras laiku.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA