„Norvik banka", pamatojoties uz 26. oktobrī Uzņēmumu reģistrā iesniegto paziņojumu par komerc-ķīlas tiesību izlietošanu, nolēma pārņemt visu degvielas tirgotāju „Ziemeļu nafta", „Z nafta" un „Ziemeļu degviela" kustamo mantu.
Banka esot spiesta pārņemt komercķīlu, jo ZN beidzies līgums ar banku, bet ZN nav atmaksājusi bankai kredītu, kā arī nav vēlējusies pagarināt līgumu.
Valsts policija arī šonedēļ sākusi kriminālprocesu saistībā ar iespējamām nelikumībām degvielas tirgotāja „Ziemeļu nafta" kredīta saņemšanā un izmantošanā. Tā kā vairākiem Madonas novada uzņēmumiem, zemnieku saimniecībām, kā arī pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem ir noslēgtas līgumsaistības ar „Ziemeļu naftu" par tālāko iespējamo degvielas uzpildes staciju darbu vaicāju Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram.
– Kad uzzināju par „Norvik bankas" paziņojumu, sazinājos ar pārstāvi, kas organizē pārņemšanas procedūru. Viņa apgalvoja, ka pārņemšana tiek veikta likumā noteiktajās normās un cer to izdarīt pēc iespējas ātrāk, lai degvielas uzpildes stacijas savu darbu varētu atsākt. Es mudināju, lai banka un uzņēmuma vadība savas savstarpējās attiecības cenšas kārtot tā, lai pēc iespējas mazāk ciestu trešās personas jeb klienti. Ieteicu arī, lai bažu gadījumā mazumtirdzniecības punktos strādā un seko līdzi tam, lai tiek ievērotas bankas intereses, arī bankas pārstāvis. Neuzskatu, ka pareizākais risinājums ir likt ciest klientiem. Vienīgais solījums, ko dzirdēju, bija, ka banka centīsies pēc iespējas ātrāk šo procesu pabeigt, – norādīja Andrejs Ceļapīters.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS