– Kādas ir jūsu domas par valdības koalīcijas veidošanas procesu – vai Valsts prezidents A. Bērziņš darīja pareizi, nesteidzoties ar premjera amata kandidāta nominēšanu? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Māris: – Manuprāt, prezidents rīkojās pareizi, oficiāli neaicinot nevienu veidot valdību, bet gaidot, kamēr tiks izveidota koalīcija, kas varētu saņemt Saeimas vairākuma atbalstu.
Madoniete Iliziana: – Es šādu Valsts prezidenta nostāju atbalstu.Valdības koalīcijai ir jābūt pietiekami spēcīgai, lai pēc mēnešiem diviem nebūtu jāveido un jāapstiprina cita valdība. Valdību veidot, manuprāt, varētu uzticēt V. Dombrovskim.
Ļaudoniete Biruta: – Premjera amata kandidāts mums ir labs un to nevajadzētu mainīt. To esmu teikusi jau sen, un pie tā palieku. Man V. Dombrovskis patīk gan kā cilvēks, gan vizuāli. Viņam ir pieredze, un viņš vienmēr ir ieturēts un savaldīgs. Taču jaunās valdības veidošanu nevajadzētu sasteigt, lai partijas vispirms vienojas savā starpā.
Cesvainietis Askolds: – Savu attieksmi es varu izteikt ļoti īsi – nav vēl dzimis tas cilvēks, kam būt karalim šajā zemē. Tam jābūt vienai personai.
Tatjana no Sarkaņiem: – Pagaidām to ir grūti pateikt, neko skaidri vēl nevar saprast. Lai vispirms paši savā starpā diskutē, vienojas, un gan jau tad prezidents arī aicinās izveidot jauno valdību. Šos pienākumus varētu uzticēt V. Dombrovskim.
Madonietis Jānis: – Šis process varēja būt ātrāks. Kaut kā velk garumā, kavējas un neko nedara valsts labā. Prezidents rīkojas pareizi, nenosaucot premjera amata kandidātu, kamēr nav izveidota stabila koalīcija. Manuprāt, V. Dombrovskis varētu nebūt nākamais premjers, viņš savu laiku šajā amatā ir nosēdējis un neko īsti nav izdarījis. Jauno valdību vajadzētu veidot ZRP, un arī SC tomēr būtu jāņem valdībā. Malā nevajadzētu atstāt arī zemniekus.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA