Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Jaunā Saeimas vadība

Redakcija

Autors • 17.10.2011.

Burtu lielums

Vai pirmajā 11. Saeimas sēdē deputātiem izdosies ievēlēt jauno Saeimas vadību? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Juris no Liezēres pagasta: – To pašreiz gan ir grūti pateikt. Sešu zatleriešu izstāšanās no partijas nenāca kā pārsteigums, šis skaits varēja būt vēl lielāks. Par 11. Saeimas priekšsēdētāju nevajadzētu vēlēt ne Zatleru, ne arī Āboltiņu, bet kādu citu no 100 ievēlētajiem deputātiem, taču, kuru konkrēti, īsti nevaru nosaukt, jo tik ļoti politikai līdzi nesekoju. Kas notiek, zinu tikai galvenajos vilcienos. Attiecībā uz koalīciju – no tā, ko iespējams izvēlēties, ZRP, „Vienotība" un Nacionālā apvienība ir labākais variants.

Madoniete Lidija: – Šādā situācijā, var pat teikt, nav komentāru. Būtu jau labi, ja no šī punkta izdotos izkustēties, bet nav pārliecības, ka līdz ar to tirgošanās beigtos. Solvitai Āboltiņai ir lielāka pieredze, bet Valdim Zatleram ir lielāks entuziasms. Cerams, tas viņam nav vēl noplacis.

Madonietis Valentīns: – Es jums teikšu tā – Latvijai ir vajadzīga spēcīga roka, valstsvīrs ar dzelžainu gribu un disciplīnu, un plašām pilnvarām, lai beidzot valstī varētu ieviest kārtību. Pagaidām visi tikai domā, kā piestūķēt savas kabatas, bet tas, kā dzīvo tauta, nevienu neinteresē – ne prezidentu, ne deputātus.

Līvija no Barkavas: – Pēc svētdienas notikumiem neizskatās, ka mēs ātri varētu tikt pie jaunas valdības, un diezin vai raiti noritēs arī Saeimas vadības vēlēšanas. Par Saeimas priekšsēdētāju arī turpmāk varētu būt Solvita Āboltiņa, bet valdības veidošanu nevajadzētu sasteigt. Lai Saeimas deputāti iepazīst cits citu, apdomājas, kārtīgi visu izfunktierē un tad veido koalīciju un valdību. Man kā mediķim jau ļoti gribētos, ka Zatlers būtu atgriezies savā profesijā, kur viņam tiktu izrādīta cieņa.

Mārtiņš no Kalsnavas: – Es šorīt skatījos, kā uz pirmo sēdi sanāca 11. Saeimas deputāti, kā deputāti deva zvērestu. Zatleru noteikti nevajadzētu vēlēt par Saeimas priekšsēdētāju. Manuprāt, arī par valdības koalīciju neizdosies tik ātri vienoties. Bez saskaņiešiem to būs grūti izdarīt, varbūt viņus tomēr vajadzētu ņemt valdībā, lai vienreiz parāda, vai var ko izdarīt.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px