– Vai, jūsuprāt, Latvijas zemnieku protesta akcijas Briselē un Rīgā pret iecerētajiem nevienlīdzīgajiem platību maksājumiem sasniegs savu mērķi un tiks panākta taisnīgāka tiešo maksājumu sadale? – vakar, protesta akcijas dienā, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Dainis: – Tiešos maksājumus zemniekiem, lai visā ES būtu vienlīdzīga konkurence, vajadzētu tomēr izlīdzināt. Lai to panāktu, acīmredzot, ir jārīko protesta akcijas. Citādi zemnieki Latvijā izputēs.
Madonietis Vladislavs: – Grūti jau pateikt, vai Eiroparlamenta ierēdņi, izskatot šo
jautājumu, ņems vērā Latvijas zemnieku protestus, bet kaut kas ir jādara un aktīvi jārīkojas, lai panāktu pozitīvas izmaiņas. Par sevi pašiem ir jācīnās, neviens „uz paplātes" neko neatnesīs.
Rita no Kusas: – Tas ir ļoti pareizi, ka zemnieki savu prasību paušanai izvēlējušies aktīvas protesta formas. Ja visi runās, gan jau arī EP sadzirdēs. Platību maksājumi ir netaisnīgi, un ne tikai tie. Tas nav pareizi, ka lielie un varenie saņem ļoti lielus tiešos maksājumus, bet Latvijas zemniekiem tie ir viszemākie ES. Ar ko mēs esam sliktāki?
Madonietis Leons: – Kas to lai zina, bet izskatās, ka cerības ir švakas, taču, protams, par taisnīgākiem maksājumiem ir jācīnās. Labi jau būtu, ja izdotos ko panākt.
Madoniete Marija: – Savulaik, kad dzīvoju laukos, arī es turēju lopus. Zinu, cik smagi ir jāstrādā, lai uzturētu saimniecību un apstrādātu zemi. Zemniekiem tagad tik maz maksā, ka daudzi neko vairs negrib turēt. Tie, kas vēl saimnieko, dara pareizi, ka protestē un izvirza savas prasības.
Madonietis Mareks: – Es domāju, ka protesta akcijas attaisnosies un zemniekiem izdosies izcīnīt taisnīgākus platību maksājumus. Ja par savām tiesībām cīnīsies un aktīvi protestēs, tad arī sanāks.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA