Paskatoties ārā pa logu, nākas secināt, ka dienas paliek īsākas un āra gaisa temperatūra sāk samazināties, ikvienam rodas asociācijas ar garajiem ziemas vakariem un apkures sezonas sākšanos. Apkures sezonas sākumu daudzi iedzīvotāji gaida ar bažām, jo no tā, cik silta vai auksta izrādīsies ziema, būs atkarīgi maksājumi par patērēto siltumenerģiju.
Ziemas mēnešos vairāk laika tiek pavadīts iekštelpās, līdz ar to ir sagaidāms neliels elektroenerģijas patēriņa pieaugums, kas daļēji skaidrojams ar intensīvāku apgaismojuma izmantošanu. Daudzus enerģijas patēriņu ietekmējošus faktorus mēs nevaram mainīt, kā, piemēram, āra gaisa temperatūru vai dienas garumu, taču ir arī daudzi tādi faktori, kurus mēs varam ietekmēt, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu un izmaksas. Praktiski jebkurā mājsaimniecībā iespējams atrast kādu jomu, kurā var samazināt enerģijas patēriņu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2011.
Autors: KRISTAPS KAŠS,
SIA „Ekodoma" projektu asistents