Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Kādām partijām būtu jāveido koalīcija?

Redakcija

Autors • 05.10.2011.

Burtu lielums

Kādām partijām, jūsuprāt, būtu jāveido koalīcija? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis Bērziņš no Kusas: – Tas ir nepieņemami, ka tik ilgi notiek partiju sarunas, bet konkrēta rezultāta nav. Domāju, ka beigās viņi tomēr vienosies un valdību veidos Zatlera Reformu partija (ZRP), „Vienotība" un „Saskaņas centrs" (SC). Mēs, vēlētāji, to vairs nevaram ietekmēt. Kā partijas izlems, tā arī būs.

Dmitrijs no Varakļāniem: – Es domāju, ka valdību vajadzētu veidot ZRP, „Vienotībai" un SC, jo tās ir partijas, kas vēlēšanās ieguva lielāko vēlētāju atbalstu. Ja SC tagad neņems valdībā, pēc nākamajām vēlēšanām no tā tik un tā neizdosies izvairīties.

Aivars no Vecpiebalgas novada: – Man jau liekas, ka Zatlers dara visu pareizi. „Saskaņas centru" beidzot vajadzētu ņemt valdībā, lai viņi varētu parādīt, ko viņi īsti var. Ja tas neattaisnojas, jebkurā brīdī no valdības var aiziet un veidot jaunu koalīciju jau bez viņiem. Nekas taču nav mūžīgs un valdošā koalīcija – ne tik. „Vienotībai" bišķīt vajag atmest savu lepnumu, nokāpt no tiem augstumiem, kur ir uzkāpusi, un skatīties uz lietām reāli. Es domāju, ka beigās tā arī notiks.

Laimonis no Mārcienas: – Ja partijas tā ķīvējas vēl līdz pirmajai jaunievēlētās Saeimas sēdei, kas notiks pēc tam, kad savā starpā būs par kaut ko vienojušies? Pagaidām katrs velk uz savu pusi, un beigās viss aizies greizi, kā tas bijis ne reizi vien. Valdība, manuprāt, būtu jāveido ZRP, „Vienotībai", bet trešo sadarbības partneri ir grūtāk izvēlēties. Ar „SC" var sanākt tā, ka tur ir iemaisīta Krievijas puse. Tad jau labāk būtu ņemt zemniekus.

Jānis Zahars no Madonas: – Pie šāda deputātu vietu sadalījuma varbūt pareizāk sākumā būtu veidot „varavīksnes valdību". Tad it kā visi būtu paēduši un padzēruši, un arī saskaņiešiem kāds ministra portfelis tiktu. Tādā gadījumā gan valdībai būtu grūti strādāt. Mēs jau esam pieredzējuši, ka pat divām partijām, veidojot valdību, ir grūti sastrādāties un katra balso pa savam. SC ar 31 vietu Saeimā pavisam nostumt malā it kā nevarētu, jo tas varētu radīt problēmas nākotnē. Visu izšķirs „Vienotība".
Aptauju veica

ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px