Eiropas Mobilitātes nedēļā (EMN) šogad piedalīsies 15 Latvijas pilsētas un novadi, informēja EMN nacionālā koordinatore Kristīne Barševska. Lai gan Madonas reģionā šāda veida pasākumi nav plānoti, ar pasākuma ideju varēs iepazīties EMN kulminācijā – 22. septembrī, kad Madonas novada bibliotēkā, Eiropas Savienības informācijas lasītavā, būs apskatāma izstāde „Diena bez auto!".
EMN norisinās no 16. līdz 22. septembrim. Tās ietvaros jau desmito reizi simtiem Eiropas pilsētu aicina savus iedzīvotājus atbalstīt ilgtspējīgu mobilitāti. Šajā laikā iedzīvotājus aicina padomāt par pārvietošanās iespējām un virzīties no privāto automašīnu izmantošanas ikdienā uz ilgtspējīgāku transportu. Labāka mobilitāte nozīmē arī labākas pilsētas, veselīgāku vidi, tīrāku gaisu un citus ieguvumus no izmešu samazināšanas.
22. septembrī iedzīvotāji tiek aicināti pilnībā iztikt bez automašīnu lietošanas. Kā uzsvēra vides ministrs Raimonds Vējonis, dārgāka degviela, sastrēgumi vai vēlme dzīvot veselīgāk un dot kaut minimālu artavu rūpēs par tīru gaisu – ikviens no šiem iemesliem ir gana svarīgs, lai vismaz uz brīdi atteiktos no personiskās automašīnas sniegtajām ērtībām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.09.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA