Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Drošākais transporta veids

Redakcija

Autors • 12.09.2011.

Burtu lielums

Kurš, jūsuprāt, ir drošākais transporta veids – automašīnas, autobusi, vilcieni, lidmašīnas, kuģi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Līga no Varakļāniem: – Es joprojām domāju, ka tālākiem braucieniem drošākā ir lidmašīna. Turp un atpakaļ esmu lidojusi tikai vienreiz. Pirmoreiz iekāpjot lidmašīnā, bija tā kā nedaudz bail, bet atpakaļceļā jau jutos droši. Traģēdija, kāda notika pie Jaroslavļas, var notikt, braucot arī ar citu transportu. Ikdienā visbiežāk izmantoju autobusu vai arī mašīnu.

Cesvainietis Grigorijs: – Tās varētu būt mašīnas. Vismaz es visbiežāk braucu ar tām. Ar lidmašīnu lidoju kaut kad bērnībā uz tagadējo Sanktpēterburgu. Nebija ne vainas.

Madonietis Vjačeslavs: – Tagad es vairāk eju kājām, uz Rīgu braucu ar vilcienu, bet savulaik diezgan daudz esmu lidojis ar lielām lidmašīnām. Man patika, arī baiļu, ka lidmašīna varētu nogāzties, nebija. Esmu lidojis ar AN-24, TU-154 un citām lidmašīnām. Tolaik jau aviosabiedrības ļoti kontrolēja un pievērsa pastiprinātu uzmanību pilotu sagatavošanai. Cilvēka faktoram ir izšķiroša nozīme, pirmklasīgs pilots izdarīs neiespējamo, lai nepieļautu lidmašīnas katastrofu.

Imants no Ošupes pagasta: – Vislabāk jau iet kājām vai arī braukt ar savu mašīnu. Daudz ir atkarīgs no vadītājiem, vai viņi ievēro noteikumus, lieki neriskē. Savulaik esmu bieži lidojis ar krievu lidmašīnām, viss bija normāli, nekādi sarežģījumi lidojumu laikā neradās.

Madoniete Svetlana: – Jūs tādā brīdī jautājat, kad pie tā ir jāpiedomā. Esmu lidojusi vairākkārt un neko sliktu nevaru teikt, bet pēc pēdējās traģēdijas Jaroslavļā psiholoģiski būtu nedaudz grūtāk, ja vajadzētu lidot. Taču notikušais varbūt vairāk jāsaista ar lielvalsts nosaukumu, tās varenību un attieksmi, tāpēc lidot tomēr nevajadzētu baidīties.

Ilvija no Madonas novada: – Ar lidmašīnu neesmu lidojusi, biežāk braucu ar mašīnu un autobusiem, divas reizes esmu braukusi ar kuģi. Pilnīgi drošs nav neviens transporta veids, taču, izvēloties kādu no tiem, vajag domāt gaišas domas, un tad nekas slikts nenotiks.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px