Pirmo septembri Madonas mūzikas skolas kolektīvs – skolotāji, skolēni, arī viņu vecāki – svinēja Madonas kultūras nama lielajā zālē. Mūzikas skolas telpas šai auditorijai būtu par šauru.
Uzrunājot klātesošos, skolas līdzšinējais direktors Artis Kumsārs pauda domu, ka optimisma stilam Madonā jāvalda arī turpmāk, turklāt varēšanas attieksme būtu jāpārsviež uz visu valsti. Pieminot pašvaldības paveikto ēku sakārtošanas darbā, Artis Kumsārs atzina, ka kultūrizglītības jomā Madonā vien nepieciešams jauns korpuss ģimnāzijai un savienojošs gaitenis starp mūzikas skolas abām ēkām. – Esmu gana strādājis, tāpēc zizli, ko, atklājot renovēto mūzikas skolas ēku, man savulaik pasniedza Raimonds Pauls, šodien nodošu tālāk.
Iestādes jaunais direktors Mārtiņš Bergs izteica gandarījumu, ka tieši viņam būs iespēja vadīt skolu, ko Artis Kumsārs pacēlis Latvijas līmenī gan audzēkņu skaita, gan sekmju ziņā. Skolas audzēkņiem direktors atgādināja patiesību, ka "atverot mūzikas skolas durvis, esat atvēruši durvis uz brīnišķīgu pasauli, kas ir mūzika". Stāstu par mūzikas radīto spēku ir daudz, Mārtiņš Bergs minēja vienu no tiem – reālu situāciju, kur tehniskas augstskolas absolventiem pēc tam, kad viņu mācību iestāde iegādājās mūzikas instrumentus pūtēju orķestrim un ļāva tos lietā likt saviem studentiem, rinda uz katru no viņiem darba devēju starpā tikai pieauga.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.09.2011.
Autore: INESE ELSIŅA