Šonedēļ, neraugoties uz Alūksnes novada pašvaldības iebildumiem, kā nerentabli tika slēgti reisi maršrutā Alūksne-Gulbene.
Jau pavasarī Satiksmes ministrijā tika spriests par to, kā no dotācijām vietējiem un starppilsētu pārvadājumiem šogad ietaupīt 10 miljonus latu.
Bijušā Madonas rajona teritoriju izmaiņas sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanā ir skārušas mazāk.
– Izmaiņas ir, taču tās ir nelielas un saskaņotas ar novada pašvaldību. Tika slēgts viens maršruts Ļaudonas pagastā, savukārt cits pārkārtots tā, lai Sāvienas bērni tiek no skolas uz mājām. Problēmas šīs izmaiņas iedzīvotājiem neradīs. Šobrīd citas pārmaiņas kādā no maršrutiem plānotas netiek, taču, kā zināms, līdzekļu dotācijai ir ļoti maz, samazinājums pret pagājušo gadu – 20%, un ir grūti prognozēt, kāda tuvākajā laikā būs Autotransporta direkcijas nostāja – kad mums atkal prasīs nākamo samazinājumu, – atzina Vidzemes plānošanas reģiona sabiedriskā transporta plānotāja Velta Lapiņa.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS