11. augustā ap pulksten 13 Kalsnavas pagastā pilnībā nodegusi dzīvojamā māja.
Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas komandieris Gints Ilva, ugunsdzēsēji uz notikuma vietu devušies laicīgi un ļoti ilgi centušies apdzēst ugunsgrēku, taču neveiksmīgi – māja 100 kvadrātmetru platībā nodegusi.
– Kā atzina mājas iedzīvotāji, iemesls, kāpēc izcēlās ugunsgrēks, varētu būt skurstenis. Arī mūsu ugunsdzēsēji, aplūkojot šo skursteni, secināja, ka tas ir bojāts, ar plaisām. Šis ir otrais gadījums šī mēneša laikā, kad mājās izcēlies ugunsgrēks bojāta skursteņa dēļ. Tāpēc jāatgādina iedzīvotājiem, ka skurstenis ne tikai jātīra, bet arī jāapseko – jāpārbauda, vai nav radušies bojājumi. Acīmredzot, tagad – mitrajā laikā – cilvēki vēlas iekurināt krāsnis, kas nav darīts visu vasaru. Tas tomēr jādara prātīgi, – atgādināja Gints Ilva.
Tāpat aizvakar VUGD esot saņēmis izsaukumu uz Gaujas ielu 24 Madonā, kur it kā izcēlies ugunsgrēks. Tas izrādījies nepamatots izsaukums. Par šādu apzināti nepamatotu glābēju, tai skaitā VUGD, izsaukšanu likumdošanā paredzēts sods: fiziskām personām – 25-100 latu, bet juridiskām – 100-1000 latu. Šajā reizē, diemžēl, netika fiksēts pieteicējs. Bet labs, kas labi beidzas – par laimi, šajā brīdī izbraukušos glābējus nevajadzēja klāt pie īstas nelaimes, kā arī nebija jāveic pārāk liels attālums, lai konstatētu, ka izsaukums ir maldinājums.
Autore: LAURA VOITIŅA