21. augustā, kad atzīmēsim valsts neatkarības faktiskās atjaunošanas 20. gadadienu, Saeimas nams no pulksten 9 līdz 18 būs atvērts rīdziniekiem un pilsētas viesiem, piedāvājot apmeklēt vairākas izstādes un apskatīt parlamenta ēkas vēsturiski iespaidīgo interjeru, „Staru" informē parlamenta preses dienests.
Godinot cilvēkus, kas, spītējot briesmām un bailēm, 1990. gada 4. maijā un 1991. gada 21. augustā pieņēma Latvijai izšķirošos lēmumus, Saeimas Dzeltenajā zālē būs izstādīti 138 Augstākās Padomes deputātu fotoportreti. Tāpat interesenti šajā zālē varēs aplūkot fotoliecības no augusta notikumiem. Savukārt Saeimas sēžu zālē apmeklētāji varēs aplūkot 1991. gada 21. augustā pieņemto konstitucionālo likumu.
Parlamenta apmeklētājiem Balsošanas zālē būs iespēja redzēt vēsturiskus dokumentus – oficiālos atzīšanas rakstus, ar kuriem citas valstis atzina Latvijas neatkarību un kas bija nepārprotams apliecinājums valsts suverenitātes atgūšanai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.08.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA