Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: vai jāpalielina aptieku skaits

Redakcija

Autors • 08.08.2011.

Burtu lielums

Valdība ir pieņēmusi izmaiņas noteikumos par aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritērijiem, kas ļaus pašvaldībām ierosināt jaunas aptiekas atvēršanu vietās, kurās līdz šim 3 km rādiusā iedzīvotājiem aptiekas nebija pieejamas, kā arī tiks dota priekšroka diennakts aptieku atvēršanai. – Vai aptieku skaits jūsu dzīvesvietas tuvumā ir pietiekams un vai nepieciešams atvērt arī kādu diennakts aptieku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Zigrīda no Sarkaņu pagasta: – Es nupat nāku no dakteres un biju arī aptiekā. Madonā to pietiek, un arī Cesvainē ir divas aptiekas, kur es parasti iegādājos zāles, ja to jau neesmu izdarījusi Madonā. Taču kādu diennakts aptieku gan vajadzētu atvērt, jo visādi var gadīties un arī naktīs var ievajadzēties kādu medikamentu. Visu taču iepriekš nevar paredzēt.

Gaļina no Liezēres: – Aptieku it kā jau pietiek. Arī mums Liezērē tā ir, bet diennakts aptieku Liezērē, domāju, nevajag atvērt, taču Madonas pilsētā vismaz vienai tādai vajadzētu būt. Arī mājās jābūt kādai zāļu rezervei, jo kur citādi ārpus aptieku darba laika tās ņemsi.

Lidija no Cesvaines: – Mums Cesvainē ir divas aptiekas. Manuprāt, pilnīgi pietiek, vairāk nevajag. Pie tam tās strādā arī brīvdienās. Taču varētu būt arī diennakts aptieka, jo cilvēki jau ļoti bieži padomu, kā labāk rīkoties pēkšņas saslimšanas gadījumā, kādas zāles lietot, vispirms lūdz tieši aptiekā.

Dana no Madonas: – Pagaidām pēc diennakts aptiekas pakalpojumiem nav bijusi vajadzība. Diezgan maz slimojam, un Madonas pilsētā aptieku ir pietiekami, lai nepieciešamās zāles varētu nopirkt dienā. Tad jau aktuālāk tās būtu atvērt mazos miestiņos, lai to iedzīvotājiem pēc zālēm nevajadzētu braukt uz pilsētu. Ceļš jau arī maksā naudu.

Ērika no Praulienas: – Ar zālēm man ir maz sakara, tās tikpat kā nelietoju. Kādreiz Madonā bija diennakts aptieka, tagad laikam tās vairs nav, bet droši vien tādu tomēr vajadzētu, lai nepieciešamības gadījumā cilvēki varētu iegādāties nepieciešamās zāles.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px