Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Valsts prezidenta Andra Bērziņa pirmais mēnesis

Redakcija

Autors • 05.08.2011.

Burtu lielums

Pirmdien, 8. augustā, apritēs mēnesis, kopš Valsts prezidenta amata pienākumus sāka pildīt Andris Bērziņš. Šajā laikā ir notikušas vairākas ārvalstu vizītes, jaunievēlētais prezidents ir izveidojis savu komandu un sasaucis atlaistās 10. Saeimas pirmo sēdi. Viedokli, kā vērtē Andra Bērziņa pirmos soļus Valsts prezidenta amatā, lūdzu izteikt Madonas novada Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu un Ērgļu novada Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni.

Spriest vēl pāragri

– Mana attieksme ir ļoti neitrāla, pagaidām nav īpaša iemesla ne slavēt, ne arī pelt A. Bērziņu. Jaunievēlētais prezidents iepazīstas ar darba pienākumiem un uzdevumiem, ir izveidojis savu komandu, bet arī par to, kā tai īsti veiksies, pārliecināsimies tikai nākamajos mēnešos, – atzīst Aigars Šķēls. – Pagaidām rodas iespaids, ka jaunievēlētais prezidents zina, ko dara un grib panākt savas prezidentūras četros gados, bet pilnībā priekšstats par viņu tomēr vēl nav izveidojies. Spriežot pēc tā, ko saka politologi un kas izskan dažādās diskusijās, var pieļaut, ka Andris Bērziņš, pieņemot lēmumus, varētu arī būt no partijām neatkarīgs. Taču dzīvosim –
redzēsim, spriest un izdarīt secinājumus katrā ziņā ir pāragri. A. Bērziņam novēlu strādāt tā, kā viņš, uzņemoties Valsts prezidenta amata pienākumus un dodot svinīgo solījumu, teica pats, ka viss viņa darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam un viņš darīšot visu, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību.

Jāļauj strādāt

– Jaunievēlētā prezidenta A. Bērziņa darbības aktivitātes īpaši vēl nav jūtamas, droši vien viņš vēl aprod ar jauno amatu. Pagaidām viņš strādā bez īpašas ažiotāžas. Līdz jaunā prezidenta ievēlēšanai plašsaziņas līdzekļos informācijas un diskusiju, skaļu pārmetumu bija vairāk, bet tagad kaut kā viss ir pierimis, visi it kā kaut ko nogaida, – uzsver Agita Opincāne. – Prezidents ir izveidojis diezgan spēcīgu komandu, iesaistot tajā arī profesionāļus. Arī viņš pats ir zinošs un līdzsvarots vadītājs ar lielu darba un dzīves pieredzi, loģiski domājošs cilvēks, kas labi pārzina arī ekonomiku. Prezidentam jāļauj strādāt un lai viņam viss izdodas. Prezidentam novēlu būt pacietīgam, iecietīgam, saprātīgam, vērīgam un redzēt, kas apkārt notiek. Lai kārtība vispirms būtu savā saimniecībā un nebūtu tā, kā iepriekšējam prezidentam, kas nav pamanījis to, kas notiek acu priekšā. Ir vairāk jārunā arī ar tautu, jāskaidro pieņemtie lēmumi un idejas. Arī mums pašiem ne tik daudz jākritizē, kā ar labām domām jāuztver un jāciena savas valsts likumīgi ievēlētais prezidents.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px