Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ar iegūto profesiju ir apmierināta

Redakcija

Autors • 20.07.2011.

Ar iegūto profesiju ir apmierināta
Burtu lielums

29. jūlijā izlaidumu Ērgļu arodvidusskolā svinēs tie jaunieši, kas šajā mācību gadā skolā ieguva profesionālo kvalifikāciju par Eiropas sociālā fonda līdzekļiem.

Viena no viņiem ir Inta Kostjuka — jauniete, kuru izvēlētā mācību programma būtībā atgrieza dzīvē.

Ar Intu tikāmies kafejnīcā „Kore”, kur viņa izgāja kvalifikācijas praksi.

— Ērgļu arodvidusskolā pirms gadiem apguvu viesnīcu servisa programmu, bet, tā kā pieteicās mazais, to nepabeidzu, — sarunu par mācībām iesāka Inta Kostjuka. — Pēc laika Sarkaņu pagasta sociālā darbiniece pavēstīja, ka Ērgļu arodvidusskolā tiek atvērta grupa, kur nodarbības ilgs10 mēnešus: sešus mēnešus tiek apgūta teorija, četrus — prakse. Pieteicos mācībām, jo audzēkņiem maksāja Eiropas fonda stipendiju. Svarīgi bija arī tas, ka skola nāca pretim attiecībā uz mazo — tika solīts, ka bērns mācību laikā tiks pieskatīts. Vēlāk situācija gan nedaudz mainījās, jo ar bērnu biju vienīgā (ja būtu vairāk mazuļu, viņus pieskatītu skolas kopmītnēs), un tā meitiņa sāka iet Ērgļu bērnudārzā.

Programma, ko Inta apguva arodvidusskolā, saistīta ar restorānu pakalpojumiem un viesmīļa darbu. — Daudz no mācītā zināju iepriekš, jo viesnīcu servisa programmu šajā skolā biju mācījusies līdz 3. kursam, — neslēpa jauniete. — Atzīmes bija labas, iepazītā programma piemērota audzēkņiem pēc vidusskolas, kā arī tiem, kam ir pamatskolas izglītība un vecums, sākot no 17 gadiem. Pamatā mācījāmies priekšmetus profesijā un angļu valodu.

Uz jautājumu, kā mācību laikā gāja ar iztikšanu, Inta skaidroja: 
— Stipendiju saņēmu Ls 17 apjomā, bija bērna nauda, uzturlīdzekļi, nokārtots trūcīgā statuss un saņēmu pabalstu. Kopumā vajadzēja iztikt ar apmēram 70 latiem mēnesī. Palīdzēja mamma, dzīvoju ļoti ekonomiski. 

Jautāta, kāpēc praksi jauniete izvēlējās iziet Madonā, kafejnīcā „Kore”, Inta atbildēja, ka dzīvo netālu no Madonas — Sarkaņu pagastā. „Turklāt Madonas pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte” ir nakts grupiņa — ja darbs ieilgst, varu tur atstāt mazo.” 
Prakse Intai ritēja no 4. aprīļa līdz 15. jūlijam. — Gāja labi, arī kolektīvs bija ļoti draudzīgs. Šķiet, esmu izvēlējusies īsto profesiju, jo ar cilvēkiem man strādāt patīk. „Korē” veicu viesmīles—bārmenes darbu. Pasniedzu ēdienkarti, pieņēmu pasūtījumus, atnesu ēdienu, sastādīju rēķinu. Cilvēki bija mierīgi, neviens problemātisks klients negadījās, — „Korē” aizvadīto laiku iezīmēja praktikante. 

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.07.2011.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px