Šķiet, ka uzņēmums var šādā, īpaši palēlinātā, tempā strādāt, jo iedzīvotāji ir pārāk pacietīgi un taktiski un Madonas pašvaldību kā pasūtītāju ierobežo kaut kādi līguma punkti. Bet pilnīgs pretarguments ir līguma neizpilde laikā! Nav ko spēlēt pārprastu demokrātiju un likuma ievērošanu.
Cilvēki par minimālu algu un pat vēl zemāku darba samaksu strādā ne tikai astoņas, bet desmit un vienpadsmit stundas diennaktī. Jā, tā notiek! Apgalvot nevaru, bet šie strādnieki un darbu vadītāji noteikti saņem ne tikai minimālo algu. Nav padarīts darbs — ne kādu atrunu! Lūdzu — strādā no saules lēkta līdz saules rietam, ja vajag — arī svētdienās. Objekti jāpabeidz laikā! Šos strādniekus vērojot, paliek žēl, cik grūti tiem ir novilkt darba dienu. Ja viens kaut ko dara, tad citi skatās un pīpē. Ievēroju, ka bruģa, kas aizņēma 3 m2, izjaukšana viņiem paņēma vairākas dienas. Jebkurš pieliekties spējīgs cilvēks to paveiktu pusstundā.
Kāda darba izmaksu palielināšanās? Gluži pretēji — tās samazinās. Protams, ja daudzkārt jāpārlabo jau paveiktais, tad gan darbs noteikti sadārdzinās.
Līgumu SIA „Abrasiv” parakstīja par noteiktu summu, tātad — pildi! Varbūt der šāds risinājums: par dīkstāvi ielikt uz dažām dienām izolatorā un pēc tam darbus sabiedriskā kārtā veikt policista uzraudzībā.
Autore: V. ĶIMSE