Lai cīnītos ar atkritumu kalniem dabā, a/s Latvijas valsts meži kampaņas „Nemēslo mežā!” galvenais varonis Cūkmens par savu šā gada misiju ir izvirzījis mazināt kopējo atkritumu daudzumu Latvijā, „Staru” informē Cūkmena sekretāre Elza Zīda.
Lai to īstenotu, a/s Latvijas valsts meži sadarbībā ar labo darbu veikalu „Otrā elpa” un Latvijas Samariešu apvienību uzsāk akciju „Nemēslo mežā! Padari lieko noderīgu!”, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju šogad īpaši padomāt par iespēju dot „otro elpu” lietām, kas citādi nonāktu atkritumos vai pat mežā.
Akcijas laikā Cūkmens pievērsīs uzmanību apkārtējās vides piesārņojuma samazināšanai, organizējot Tirgutūri pa 10 Latvijas lielāko pilsētu tirgiem un aicinot iedzīvotājus ziedot sev vairs nederīgas, taču sadzīvē vēl izmantojamas lietas. Pirmā pilsēta, kur ieradās Cūkmens, bija Liepājas Pētertirgus, bet 22. jūlijā tas būs sastopams Jēkabpils tirgū. Diemžēl Madona nav šo pilsētu vidū, kur iegriezīsies Cūkmens un ikvienam būs iespēja uzklausīt vērtīgus padomus, piedalīties „Otrās elpas” radošajās darbnīcās, kā arī ziedot dažādas funkcionālas, tīras un kvalitatīvas lietas, ko Latviešu Samariešu apvienība nogādās uz sociālās aprūpes centriem visā Latvijā.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA