Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

70% eksāmenu A, B un C līmeņi

Redakcija

Autors • 15.07.2011.

Burtu lielums

Šo trešdien Madonas pilsētas 1. vidusskolas absolventiem tika izsniegti izglītību apliecinoši dokumenti un sertifikāti par centralizēto valsts eksāmenu rezultātiem. 

Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Inese Strode atzina, ka gan pedagogi, gan skolēni eksāmenu rezultātus kopumā vērtē labi.
— Kopumā 12. klasēs 285 centralizētos eksāmenus kārtoja 76 audzēkņi. A, B un C līmeņi ir 70% eksāmenu. F līmeņu nav bijis pēdējos pāris gadus un arī šogad nav. E līmeni eksāmenos ieguvuši ir 12 skolēni. Vislabāk skolēniem ir klājies latviešu valodas eksāmenā — 85% ir iegūts kāds no augstākajiem trim līmeņiem. Ar šādu rezultātu varam būt ļoti apmierināti, — norādīja Inese Strode.  

A līmeni eksāmenos šogad nopelnīja četras vidusskolas absolventes — Madara Kolneja, Vineta Raubiška, Kristiāna Šimkēviča (visām latviešu valodas eksāmenā) un Sintija Požarska (krievu valodas eksāmenā). Pedagogi un skolēni šā gada eksāmenus grūtības ziņā novērtēja dažādi. Grūtāki šķita pārbaudījumi angļu valodā, fizikā un jau tradicionāli matemātikā. Arī latviešu valodas eksāmenā vajadzējis parādīt plašu zināšanu spektru.

 — Eksāmenu rezultāti lielākoties atbilda tam vērtējumam, kādu skolēni bija ieguvuši mācību laikā, varbūt eksāmenos tas pat bija nedaudz augstāks. Ja runājam par atsevišķiem eksāmenos iekļautiem jautājumiem, tad, manuprāt, angļu valodas eksāmenā klausāmajā daļā varēja izvēlēties veiksmīgāku tematu par viskiju. Eksāmena veidotājiem par šo jautājumu vajadzēja padomāt rūpīgāk, — plašu ažiotāžu izpelnījušos jautājumu, kas bija iekļauts angļu valodas eksāmenā, komentēja Inese Strode.

Madonas pilsētas 1. vidusskola jau jūnijā sāka komplektēt 10. klases, un, kā jau tas ir vērojams arī citās vidusskolās, bērnu skaits kļūst mazāks.

— Kritums noteikti ir vērojams. Daudzi skolēni izvēlas profesionālās ievirzes skolas. Tas, lai jaunietis pēc skolas beigšanas būtu ieguvis kādu profesiju, pašlaik ir arī valsts uzstādījums. Neraugoties uz to, nākamajam mācību gadam varēsim nokomplektēt trīs 10. klases, — pastāstīja Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px