— Vai pēc atdzelžošanas stacijas uzcelšanas ir uzlabojusies dzeramā ūdens kvalitāte? — jautājām Varakļānu pilsētā sastaptajiem iedzīvotājiem.
Līga Upeniece: — Tā patiešām ir noticis. Tagad ūdeni varam dzert no krāna. Es dzīvoju Varakļānu pilsētas lielākajā — 54 dzīvokļu — mājā, un atšķirību mēs jutām uzreiz, tiklīdz sāka darboties jaunā atdzelžošanas stacija. Pirms tam ūdeni varējām dzert, tikai iepriekš to novārot, vai arī to vedām no avotiem. Pie Varakļāniem ir divi tādi avoti, kur droši var ņemt ūdeni. Taču tagad arī ūdenim no krāna, var pat teikt, ir ideāla garša. Arī vanna vairs nekrāsojas un nepaliek brūna.
Aina: — Es gan nevaru precīzi pateikt, kopš kura laika, bet ūdens kvalitāte noteikti ir uzlabojusies. Tagad mums ir tīrs, dzidrs, ļoti labs un garšīgs ūdens. Pirms tam bieži vien bija rūsa, un tas pat nedaudz smakoja.
Elza: — Tagad ūdenim nav hlora smakas un tas vairs, kā agrāk, nav brūns. Varakļāni
ir veca pilsēta, ūdensvada un kanalizācijas sistēma bija novecojusi, daudzus gadus tā netika atjaunota, un tikai tagad beidzot ir veikti uzlabojumi. Pateicoties jaunajām iekārtām, tas patiešām ir kļuvis labāks.
Juris: — Ūdens ir kļuvis nesalīdzināmi tīrāks. Agrāk to nevarēja dzert no krāna, vispirms vajadzēja uzvārīt. Arī veļasmašīnām filtri tik bieži nebūs jāmaina. Pārmaiņas ir acīmredzamas.
Madara: — Es dzīvoju privātmājā, tā ka par ūdens kvalitāti nesūdzamies. Tas vienmēr ir bijis tīrs un garšīgs. Taču, cik esmu dzirdējusi no paziņām, tagad tāds ir arī daudzdzīvokļu mājās.
Vilma: — Es maz lietoju ūdeni, jo ne vienmēr esmu Varakļānos. Taču esmu jau pamanījusi, ka tas kļuvis tīrāks, garšīgāks, vairs nav brūns kā agrāk, un tam pazudusi arī smaka.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA un AGRIS VECKALNIŅŠ