Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Parakstu vākšana

Redakcija

Autors • 15.06.2011.

Burtu lielums

Vai jūs esat parakstījies par likumu „Grozījumi likumā „Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam", „Grozījums likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"", „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam"" nodošanu tautas nobalsošanai? – vakar, dienu pirms parakstu vākšanas beigām, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ilze Bērziņa-Ruķere no Rīgas: – Vēl parakstījusies neesmu un, visticamāk, to arī nedarīšu. Viennozīmīgi pateikt, kā būtu labāk rīkoties Latvijas situācijā, ir ļoti grūti. Ja salīdzina situāciju Latvijā un ārvalstīs, pat daļā ES valstu māmiņām darbā ir jāatgriežas jau pēc trim četriem mēnešiem. Tur nav tādas iespējas būt mājās kopā ar mazuli, nestrādāt un saņemt „māmiņu algu" veselu gadu. Arī bērnu piedzimšanas pabalsti Latvijā nemaz nav tik mazi. Ja māmiņa iepriekš nav strādājusi un maksājusi nodokļus, tas ir cits jautājums. Arī lielpilsētās, kur ir liela īres maksa un ja nav kas māmiņai finansiāli palīdz, noteiktie „māmiņu algas" griesti – Ls 350 – varētu būt par mazu.

Madoniete Daina: – Pagaidām parakstījusies neesmu, bet tāda doma man ir. Vēl jau var paspēt paust savu atbalstu gan „māmiņu algu" griestu atcelšanai, gan pārējiem diviem Valsts prezidenta apturētajiem sociālo pabalstu likumiem un piedalīties parakstu vākšanā.

Madonietis Māris Ostrovskis: – Diemžēl to vēl neesmu paguvis, bet ceru, ka paspēšu paust savu atbalstu, īpaši attiecībā uz „māmiņu algām". Jo vairāk māmiņām maksās, jo būs labāk, varbūt pat uzlabosies demogrāfiskā situācija. Māmiņām, tāpat kā slimniekiem, invalīdiem, nedrīkst samazināt pabalstu apmērus.

Madoniete Ieva: – Es apturētajos likuma grozījumos neesmu iedziļinājusies. Nezinu, cik liela pašai būs „māmiņu alga", bērniņam vēl ir tikai trīs nedēļas un neesmu paspējusi nokārtot visus dokumentus. Būs jāpainteresējas, ko paredz apturētie likumi, varbūt arī parakstīšos.

Pēteris no Saikavas: – Parakstījies vēl neesmu. Vispirms jāizlasa apturētie sociālo pabalstu likumi, tad jāizlemj, kā rīkoties. Rezultāts gan būs atkarīgs no mums, cik paši būsim aktīvi un vai piedalīsimies parakstu vākšanā. Katrā ziņā pašam tāda doma ir.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px