Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Parakstu vākšana

Redakcija

Autors • 18.05.2011.

Burtu lielums

Vai jūs parakstīsities par tautas nobalsošanas ierosināšanu sakarā ar grozījumiem Satversmē un apturētajiem likumiem? – vakar, dienā, kad sākās vēl viena parakstu vākšana, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Dzidra: – Es nepiedalīšos nevienā parakstu vākšanā. Turklāt attiecībā uz pabalstu griestu atcelšanu nevar saprast, kurai pusei taisnība. Kā tas var būt, ka tagad visi dzērāji var iet uz zupas virtuvi un paēst par brīvu, un arī slimnīcā viņus ārstē par velti, bet mums, pensionāriem, kas visu mūžu ir nostrādājuši (man darba stāžs ir 45 gadi), par ārstēšanos slimnīcā jāmaksā gandrīz 10 latu dienā.

Maija no Meirāniem: – Es droši vien piedalīšos abās parakstu vākšanās. Vēl jau laiciņš pārdomām ir, bet tāda doma doties uz parakstu vākšanas vietu Lubānas novadā un parakstīties man ir.

Vanda no Dzelzavas:
– Pagaidām parakstījusies neesmu un nezinu, vai parakstīšos, jo personīgi mani tas neskar. Katrā ziņā neesmu vēl izlēmusi, kā rīkošos, bet laiks tam vēl ir.

Inese: – Es nepiedalīšos nevienā parakstu vākšanā, jo ierosinātajos likumprojektos īsti neesmu iedziļinājusies. Pirms parakstās, likumprojekti būtu kārtīgi jāizlasa. Tik vieglprātīgi nevar rīkoties un parakstīties, neizprotot jautājuma būtību. Tad labāk parakstu vākšanā nepiedalīties.

Madoniete Anna: – Es laikam nepiedalīšos nevienā, jo tam tāpat nebūs jēgas. Domāju, ka nepieciešamais parakstu skaits netiks savākts. Arī pēc būtības nav īsti skaidrs, vai ierosinātos grozījumus un apturētos likumus vajag atbalstīt vai tomēr ne. Drīzāk izskatās, ka valstij nav, kur naudu likt.

Viktorija no Ērgļu novada: – Mani tas neinteresē. Man kā pensionārei arī pabalstus neviens nemaksās. Pabalstu piešķiršanas kārtība vispār būtu jāmaina, tos vajadzētu dot tikai tiem, kam tie tik tiešām būtu vajadzīgi. Nav pareizi arī tas, ka ienākuma nodokli vienādi aprēķina kā no lielajām, tā arī mazajām algām. Tā ir tikai pie mums, ne Rietumvalstīs.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px