Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Pavasaris

Redakcija

Autors • 09.05.2011.

Burtu lielums

Kāda ir jūsu prognoze par šā gada pavasari – vai siltais laiks beidzot ir sācies un tuvākajā laikā sagaidīsim arī lietu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Kristīne: – Patlaban laiks ir ļoti jauks. Beidzot varēsim arī dārzā ko iestādīt. Dārzs mums ir maziņš, tāpēc ar sēšanu un stādīšanu nesteidzamies. Turklāt vairāk jau stādām puķes, un galvenokārt to dara mamma, es – mazāk. Izskatās, ka šis pavasaris būs sauss. Arī silto laiku, iespējams, nomainīs aukstums. Ievas vēl tikai sāk ziedēt. Laiks šopavasar ir ļoti mainīgs.

Oktabrina Karpova no Mārcienas: – Man patīk silts un saulains laiks. Kad laiks vēl bija vēss, es jau tad staigāju īsās piedurknēs, kaut kā gribējās, lai pavasaris ātrāk atnāktu, ziemas drēbes jau sen bija apnikušas. Esam jau iestādījuši kartupeļus, iesējuši burkānus. Sīpolus neesam iestādījuši, bet laiks vēl ir. Zemei pagaidām mitruma pietiek, bet, ja pieturēsies tāds laiks, kā tagad, tā ātri izžūs. Katrā ziņā lietus ir ļoti vajadzīgs.

Irina Burceva no Sāvienas: – Priecē, ka atkal ir silts laiks, bet zemei jau vajag lietu, jo ir ļoti sauss. Dārzā esam iestādījuši kartupeļus, bietes, gandrīz visu, izņemot gurķus, tos sēsim vēlāk. Lietu nedēļas nogalē sinoptiķi gan sola, bet nav jau garantijas, ka tas piepildīsies. Cerams, ka lietus tomēr uzlīs.

Madoniete Tamāra: – Šādu siltumu jau ilgi gaidījām. Silts un saulains laiks, īpaši pēc garās ziemas, ļoti patīk, bet zemei jau vajag lietu. Man gan ir tikai puķu dārziņš, viss ir jau iesēts un iestādīts. Lai tikai ir silts laiks un nedaudz lietus vēl uzlīst! Un tas neizpaliks.

Inita no Biksēres: – Zeme jau ir kā pelni. Svētdien iesējām burkānus, bietes, dilles, iestādījām kartupeļus, sīpolus, ķiplokus jeb – citiem vārdiem – gandrīz visu, ko šovasar esam iecerējuši izaudzēt, ielikām zemītē. Tagad tikai jāgaida lietutiņš. Es ceru, ka piepildīsies sinoptiķu prognozes un nedēļas beigās uzlīs. Katrā ziņā uz to skatos optimistiski. Citādi nemaz nevar būt, Latgalē ir jau nolijis.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px