Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 4. maija svētki

Redakcija

Autors • 02.05.2011.

Burtu lielums

Vai jūs 4. maiju izjūtat kā svētkus, un kādas ir jūsu domas par Saeimas pieņemto lēmumu to turpmāk svinēt kā LR Neatkarības atjaunošanas dienu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Einārs:
– Starp jauno un iepriekšējo nosaukumu starpība jau it kā ir maza. Toreiz, kad tika pasludināta LR Neatkarības deklarācija, man bija 26 gadi. Atceros to dienu pacēlumu, kā visi skatījās televizoru un ar nepacietību gaidīja AP deputātu balsojumu. Tagad gan jāatzīst, ka pa šiem gadiem diemžēl vairāk ir bijis vilšanos. Toreiz likās, ka dzīve būs labāka. Pēc tam cerējām, ka iestāsimies ES un viss ies uz labo pusi, bet atkal nekā.

Madonietis Gatis: – Toreiz man bija tikai divi gadi, tā ka no tā laika es neko neatceros. Jaunais 4. maija svētku nosaukums nedaudz asociējas ar ASV Neatkarības dienu 4. jūlijā. Manuprāt, nosaukums nebija jāmaina, labāk vajadzēja palikt pie sava varianta. Ieguvumu, atjaunojot Latvijas valsts neatkarību, noteikti ir vairāk. Protams, ja paliktu bez darba, arī es meklētu citas iespējas un diez vai Latvijā paliktu.

Madoniete Marija:
– Dzīvojot Madonā, 4. maija svētkus nejūt. Tiem veltīti pasākumi taču pilsētā nenotiek. Mainot svētku nosaukumu, nekas jau būtībā nemainās. No tiem laikiem vairāk atceros 1988. un 1989. gadu, kad aktīvi darbojās Latvijas Tautas fronte un sabiedrībā notika ļoti plašas un karstas diskusijas.

Ilmārs no Lauteres:
– Man tad bija tikai viens gadiņš. Neatkarības pasludināšana, protams, ir svarīgs notikums, bet, strādājot ārzemēs, tas, kāds šai dienai turpmāk būs nosaukums, nešķiet tik svarīgi. Saikne ar Latviju, protams, nav zudusi, tāpat arī ilgas pēc mājām, bet vismaz tuvākajā laikā atgriezties tomēr nedomāju, jo, piemēram, Anglijā var nopelnīt vismaz trīs četras reizes lielāku algu.

Ļuba no Aronas pagasta: – Man vairs nav tādas svētku sajūtas, kādu izjutām toreiz, kad visam tik ļoti dzīvojām līdzi. Tagad ir kaut kā citādāk, reizēm pat nobrīnos – 4. maijs un brīva diena. Taču jaunais nosaukums man patīk labāk, tas ir vairāk saprotams. Iepriekšējais bija pārāk sarežģīts.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px