Svētku laikā, kad vairums iedzīvotāju izbauda brīvdienas, kā ierasts, notiek vairāk negadījumu, ugunsgrēku un noziedzīgu nodarījumu. Kopumā valstī Lieldienu brīvdienu statistika ir līdzīga kā pagājušajā gadā, savukārt Madonas reģionā svētkus pārlaist ir izdevies visnotaļ mierīgi.
Lieldienu četrās brīvdienās Latvijā reģistrēti 458 ugunsgrēki, gājuši bojā četri cilvēki, bet divi cietuši. Jautāts par statistiku Madonas reģionā, VUGD Madonas daļas inspektors Erlands Stangainis pastāstīja: – Kūlas dedzināšanas sezona mūsu pusē sākās jau 10. aprīlī. Katru dienu līdz pat Lieldienu brīvdienām bija būtībā pa vienam kūlas degšanas gadījumam. Savukārt svētkos, no 21. aprīļa, dzēsām 11 kūlas ugunsgrēku. Lielākā nodegusī platība ir 7 hektāri, pārējie kūlas ugunsgrēki bija pārsvarā robežās līdz hektāram. Madonas reģionā, par laimi, nav ugunsgrēkos cietušo, kā arī uguns nodarītie zaudējumi ir salīdzinoši nelieli. Šogad kūlas ugunsgrēku skaits ir krietni samazinājies. Pagājušajā gadā pa visu sezonu bija 52 kūlas ugunsgrēki, bet šogad ir bijis 21. Jācer, ka līdz mums atnāks solītie nokrišņi, tāpat jau ir izlīdusi zālīte, kas samazina kūlas ugunsgrēku skaitu. Uzskatu, ka cilvēki tomēr lasa un ieklausās, ka sodi par kūlas dedzināšanu ir bargi, tāpēc šis skaits ir samazinājies. Runājot ar iedzīvotājiem, var secināt, ka neviens negrib sēdēt 15 diennaktis cietumā vai maksāt vairākus simtus latu. Tā laikam ir, ka cilvēka apzinīgums iet caur paša kabatu. Lieldienu brīvdienu laikā bija arī pāris ar kūlas degšanu nesaistīti izsaukumi – nodega pirtiņa, kā arī reģistrēta būvgružu degšana.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.04.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto