Šādu jautājumu pirms kāda laika uzdeva arī mūsu laikraksta lasītāja Liepiņa, taču toreiz konkrētu atbildi neguvām nevienā no Madonas aptiekām, kurās iegriezāmies, toties, kā noskaidrojās, iespēja nodot nederīgās zāles bija Barkavas un Varakļānu aptiekās.
Nu esam saņēmuši SIA „Euroaptieka" mārketinga vadītājas Dagnijas Veidemanes vēstuli: „Gluži nejauši, lasot materiālus internetā, uzdūros šādam rakstam „Stara" mājas lapā: kur likt zāles, kam beidzies derīguma termiņš? Ir pagājis laiks un ar gandarījumu jāsaka, ka esam ķērušies klāt šai nopietnajai vides problēmai. Šogad visās „Euroaptiekas" aptiekās, tai skaitā arī Madonā, tiek pieņemtas nederīgās zāles un dzīvsudraba termometri utilizācijai. Tiesa, pircējiem zāles nodošanai ir jāsagatavo – jāatbrīvo no kartona iepakojuma un blisteriem, jāievieto maisiņā. Termometri tiek pieņemti neplīstošos, noslēgtos traukos.
Bez tam no 14. līdz 17. aprīlim, nododot medikamentus utilizācijai un uzrādot Medus karti („Euroaptiekas" lojalitātes karte), var saņemt talcinieku komplektu: darba cimdus un lielo atkritumu maisu dalībai Lielajā talkā.
Autore: BAIBA MIGLONE