Rīt, 15. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes telpās notiks forums „E-klase 2011".
Šobrīd dalību forumā pieteikuši gandrīz 400 dalībnieku, tai skaitā vispārizglītojošo un profesionālo skolu, interešu izglītības iestāžu un izglītības pārvalžu pārstāvji no visas Latvijas un arī Madonas novada. Atgādinām, ka „E-klase 2011" ir pirmais pieredzes apmaiņas forums par skolu informatizācijas procesiem un Latvijā lielāko skolvadības sistēmu „e-klase". Foruma „E-klase 2011" mērķis ir atvieglot skolotāju ikdienas darbu un panākt lielāku vecāku ieinteresētību, vairot vecāku atbildību, sekojot līdzi izglītojamā mācību sekmēm.
Apkopojot reģistrācijas datu informāciju, foruma organizatori atzīmē, ka vislielākā interese izrādīta par šādām tēmām:jautājumi par pāreju uz elektroniskajiem žurnāliem: likumi, noteikumi, prakse; žurnāla arhivēšana, personas lietas, žurnālu pārbaude, ieraksti par pārbaudi, mācību pārziņu darbs. Par uzkrāto pieredzi forumā uzstāsies Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didze.
Par skolēnu kavējumiem, kavējumu pieteikumiem, izmantojot „e-klasi", uzstāsies Grobiņas ģimnāzijas „e-klases" virslietotāja Dace Tomsone.
Kopumā „e-klasi" izmanto 594 izglītības iestādes, kas ir lielākā Latvijas izglītības iestāžu daļa. Pēc pētniecības uzņēmuma „Gemius Latvija" publicētajiem datiem, „e-klase" ir viens no desmit aktīvāk lietotajiem portāliem Latvijā. Dienā portālu „e-klase" apmeklē vidēji 90 000 reģistrēto lietotāju.
Autore: INESE ELSIŅA