Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Pavasaris

Redakcija

Autors • 11.04.2011.

Burtu lielums

Vai vēlais pavasaris rada arī kādas problēmas – lēnāk žūst ceļi, kavējas sēja utt.? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andrejs no Kalnājiem: – Problēmu jau ir daudz. Par ceļiem vispār nav ko runāt – tā ir katastrofa. Pagasts gan cenšas, lai ziemā ceļi būtu izbraucami, – par to kliegt nevar, bet ceļu uzturēšanai kopumā jau tiek atvēlēts par maz līdzekļu. Es dzīvoju purvainā vietā, patlaban ap māju viss ir applūdis. Plūdi mums gan nedraud, bet par sēju un stādīšanu, ja dārzs ir ūdenī, vēl pāragri domāt. Kaimiņienei ir vēl trakāk –
pīles peldas virs dārza…

Madonietis Jānis: – Viss ir kārtībā, nav nekādu problēmu. Pavasari jau ir ļoti dažādi – gan agrīni, gan vēli. Tam nav tik būtiskas nozīmes. Šogad ātrāk par aprīļa beigām nav ko domāt sēt, var gadīties, ka to varēs darīt tikai maija sākumā.

Anatolijs no Cesvaines: – Sējas darbi šogad kavēsies. Zeme vēl ir pārāk mitra. Savam laikam jāpaiet, lai tā apžūtu. Man ir neliela saimniecība. Ziemājus neesam sējuši, līdz ar to nav jāuztraucas, kā tie būtu pārziemojuši. Attiecībā uz ceļiem – tie ir, kā jau visur, nedomāju, ka pilsētā ielas būtu labākā stāvoklī. Ja būs labs laiks, ceļi apžūs, nogreiderēs un varēs braukt.

Vizbulīte no Aronas pagasta: – Pagaidām sēt vēl nevar. Pateicoties lietainajām dienām, tikai nupat dārzā ir nokusis sniegs. Ceļš uz mājām ir izbraucams, toties no krastiem ir izgājusi Jolas upīte, turklāt sen nav tā bijis, ka būtu applūdušas tik lielas platības. Dārza darbus ātrāk par maiju noteikti nevarēsim uzsākt.

Jānis no Meirāniem: – Vēl jau ir pietiekami agrs, nav ko satraukties, ka vēl nevar ne sēt, ne stādīt. Ziemas ķiploki ir pārziemojuši labi, ir sadīguši un jau zaļo. Sniegs ir nokusis, zeme mitra, bet staigāt pa to var, jo viss ir drenēts. Mums ir 13 ha zemes, bet apstrādājam vien divus, vairāk jau nav vērts. Tagad arī degviela ir tik dārga, tā ka kopumā saimniekot neatmaksājas.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px