Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Mežziņi pauž bažas par VMD optimizāciju

Redakcija

Autors • 04.04.2011.

Burtu lielums

Varakļānu mūzikas un mākslas skolas zālē pagājušajā piektdienā pulcējās mežziņi no tuvākas un tālākas apkaimes, lai pārrunātu gaidāmo "funkcionālo un strukturālo" Valsts meža dienesta (VMD) optimizācijas modeli.

No Madonas, Ludzas, Krustpils, Balviem, Viļāniem, Alūksnes, Rēzeknes, Lejasciema un citām vietām sabraukušie mežziņi pauda bažas par "zemākā" slāņa (mežsargu un mežziņu) interesēm, īstenojot optimizāciju. Pārmaiņas paredz zemkopības ministra Jāņa Dūklava 18. martā parakstītais rīkojums Nr. 45, ar ko VMD ģenerāldirektoram Jānim Kinnam līdz 29. aprīlim uzdots sagatavot optimizācijas modeli.
Ar mežziņiem tikās, savu viedokli pauda un jautājumus uzklausīja arī uzaicinātie LR 10. Saeimas deputāti Andis Caunītis un Staņislavs Šķesteris.
Mežniecību darbinieki pauda bažas, ka rīkojumu var "iztulkot" tā, ka mežniecības jāintegrē virsmežniecībās, kas, skaidrā latviešu valodā runājot, nozīmē, ka mežniecību tīkls jālikvidē, bet jāsaglabā virsmežniecības. Valsts vēlmi samazināt budžeta izdevumus varot saprast, līdzīgi tas jau notiek skolās, slimnīcās, policijā, sabiedriskā transporta sfērā utt., bet nemitīgās reformas VMD īstenībā jau ir sāktas, pēc mežziņu domām – no nepareizā gala – nemitīgi samazinot strādājošo skaitu. Tā struktūru drīz varēs zīmēt apgriezta trijstūra (egles) formā.
Tas, ka VMD būs strukturālas pārmaiņas, ir skaidrs, mežziņus vienīgi nomāc neziņa – kādas.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px