Lai saistībā ar skolēnu skaita samazināšanos netiktu apdraudēta ģimnāziju un valsts ģimnāziju darbība, Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos.
Skolēnu skaits valstī pēdējos sešos gados ir samazinājies par 25%, un tuvākajos gados prognozējams būtisks skolēnu skaita samazinājums tieši vidējās izglītības pakāpē – par 30-35%. Jau šajā mācību gadā 7 no 24 valsts ģimnāzijām nespēj izpildīt valsts ģimnāzijas statusa kritēriju attiecībā uz skolēnu skaitu 10.-12. klasēs –
ne mazāk par 350 skolēniem republikas pilsētā un ne mazāk par 200 skolēniem administratīvajā teritorijā.
Grozījumi MK noteikumos paredz, ka uz valsts ģimnāzijas statusu var pretendēt izglītības iestāde, kuras 10. līdz 12. klasē mācās ne mazāk par 250 skolēniem republikas pilsētā un ne mazāk par 150 skolēniem citā administratīvajā teritorijā. Kritērijs attiecībā uz izglītības kvalitāti netiek mainīts – iepriekšējos divos mācību gados ne mazāk kā 75% skolēnu mācību sasniegumu novērtējums centralizētajos eksāmenos nevar būt bijis zemāks par C līmeni.
Autore: INESE ELSIŅA