Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Galvenais – nezaudēt pacientu

Redakcija

Autors • 28.09.2007.

Galvenais – nezaudēt pacientu
Burtu lielums

Veselības ministrs Vinets Veldre nevairās paust savu attieksmi nedz mediķu algu un veselības aprūpes kvalitātes jautājumos, nedz par veselības aprūpes finansēšanas metodiku un citiem jautājumiem. Sabiedrībā veidojas viedoklis, ka ministrs ir pārāk ass savos izteicienos, turas vairāk negatīvisma pozīcijās, uzsverot un skaidrojot, kādēļ mediķu prasības ir nepamatotas.

Iespēja klātienē iztaujāt veselības ministru radās aizvadītās nedēļas nogalē, kad viņš bija ieradies Ērgļos, lai piedalītos Ērgļu slimnīcas prezentācijā pēc vērienīgas renovācijas.

Daudzas idejas realizējas lēnām

– Vai piekrītat, ka jūsu izteicienos un viedokļos ir ļoti daudz negatīvisma? – jautāju ministram.
– Varbūt tas tādēļ, ka man nepatīk liekulība, nemēdzu runāt "riņķī apkārt", bet tieši "pierē". Taču, ja savos veselības aprūpes iestāžu, slimnīcu apmeklējumos kādā kolektīvā redzu gluži subjektīvas lietas, kas jārisina pašiem, savu viedokli neuzspiežu. Man nepatīk lišķīgi palielīt, bet gan mierīgi pateikt acīs patiesību.
Esmu apmeklējis gandrīz visas slimnīcas Latvijā un secinājis, ka ne vienmēr viss, kas izdomāts ministrijā, ir piemērots dzīvei, taču ir ļoti daudz labu ideju, kas realizējas lēnām, pakāpeniski. Ne jau apmeklējumu skaitā ir lietas būtība. Brauciena mērķis ir perimetrs, status quo, bet svarīgi ir tas, kas notiek pēc tam, – viedokli pauda Vinets Veldre.

Pārstrukturizācijas meti

– Jūs interesējaties arī par valsts un pašvaldību pansionātiem. Kāda loma tiem ir veselības aprūpē?
– Uzskatu, ka laika gaitā tie būtu jāapvieno ar lauku slimnīcām, jāveido kā to filiāles – lai pacients nepazūd. Valstij to vajadzētu atrisināt. Finansējumu par ārstniecību un medikamentiem, veselības aprūpi – no Veselības ministrijas, par sociālo darbu – no Labklājības ministrijas, jo gan vienā, gan otrā gadījumā ir vajadzīgi speciālisti ārsti un aprūpes personāls, sociālais darbinieks.
Pasaules valūtas fonds un Pasaules banka liek slēgt lauku slimnīcas kā nerentablas un neracionālas, naudu neatpelnošas. Tāpēc mēs no tām ņemam ārā operāciju zāles un reanimācijas nodaļas, bet jāsaglabā uzņemšanas nodaļa, neatliekamā palīdzība. Mazāks būs direktoru, administrācijas un grāmatvedības darbinieku skaits. Pārstrukturizācija nepieciešama jebkurā gadījumā.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.09.2007.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px