Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Astronomiskais pavasaris

Redakcija

Autors • 21.03.2011.

Burtu lielums

Vai jūs zināt, ka ir jau sācies astronomiskais pavasaris, un kāda ir jūsu prognoze par pavasara atnākšanu arī dabā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Zaiga no Mētrienas:
– Astronomiskais pavasaris ir sācies, bet apkārt vēl ir sniegs un naktīs arī sals pieturas. Domāju, ka šogad pavasaris būs vēls un arī salts. Šis tas kastītēs gan ir iesēts, bet sadīdzis vēl nav. Tomāti šogad bija jāsēj 17. un 18. martā, ko arī darīju. Ir iesētas arī dilles, paprika. Tagad jāgaida, kamēr sadīgst, laukā paliks silts un varēs nodoties pavasara darbiem. Dzīvoju dziļos laukos, kur zemes pietiek.

Madoniete Valda: – Es ļoti gaidu, kad pavasaris iestāsies arī dabā, ziema šogad ir galīgi ieilgusi. Tā šķiet varbūt tāpēc, ka man ģenētiski tas ir ieprogrammēts: es nāku no Kurzemes, kur pavasaris vienmēr ir sācies agrāk nekā Vidzemē. Pavasaris būs vēls, jo koki vēl nav violeti palsi, bet ir pelēki.

Madoniete Beāte: – Es ne tikai zinu, ka šonakt sākās astronomiskais pavasaris, bet pat sagaidīju to. Latvijas Radio bija ļoti interesants raidījums, kuru klausījos. Tagad es ļoti gaidu, kad pavasaris sāksies arī dabā. Šogad tas nebūs agrīns. Sniegiem vēl ir jānokūst, zemei jāsasilst, bet pirmie puķu stādi ir sadīguši, arī tomāti iesēti, un pirmie kressalāti jau apēsti.

Iveta no Kusas: – Pavasaris ir it kā sācies, bet dabā pagaidām ir ziema. Neizskatās, ka pavasaris šogad varētu atnākt ātri, tāpēc pagaidām neko nesējam arī kastītēs. Citus gadus šajā laikā bija daudz siltāks.

Inese no Ērgļiem: – Protams, par pavasara iestāšanos zinu. Svētdien biju arī pie Bolēnu avota un nomazgāju muti. Arī pirmais pavasara rīts pie mums, Vidzemē, bija ļoti skaists un saulains. Es nezinu, kāds šogad būs pavasaris – agrs vai vēls, bet tas nav arī tik svarīgi. Baudīsim to, kas ir, un beigsim čīkstēt! Mēs gaužamies, ja ir ziema un nav sniega. Šogad sniegs bija visu ziemu, bet mēs atkal čīkstam. Priecāsimies par pūpoliem, kas ir tik skaisti, un lazdām, kas dažviet Latvijā jau zied!

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px