Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Zemestrīce Japānā

Redakcija

Autors • 14.03.2011.

Burtu lielums

Vai vairāki sprādzieni atomelektrostacijās (AES) zemestrīces piemeklētajā Japānā ir mainījuši jūsu domas par nepieciešamību celt jaunas AES, tai skaitā arī Baltijā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Viktors no Ošupes: – Komentāros internetā lasīju, ka tikmēr, kamēr Baltijā uzsāks AES būvi, japāņi būs izgudrojuši vēl lielāku drošības sistēmu un atrisinājuši ūdens dzesēšanas sistēmas vājās vietas situācijā, kad pazūd elektrība. Tas raisa pārliecību, ka arī Baltijā tiktu uzbūvēta visām drošības prasībām atbilstoša AES. Japāņi patiešām ir ļoti gudri. Ja kaut kas tāds atgadītos Latvijā, te jau sen būtu tīra vieta.

Madonietis Gunārs:
– Mūsdienās dabas katastrofas vairs nepārsteidz, tās notiek samērā bieži, turklāt aizvien stiprākas. AES Baltijā noteikti ir jābūvē. Zaļie vai citi ieinteresētie pigoriņi ceļ paniku, bet mums bez tās neiztikt. AES taču tiek ražota lēta elektroenerģija. Nekādas briesmīgas radiācijas pat pēc vairākiem sprādzieniem nav arī Japānā.

Veneranda no Lubānas: – Es domāju, ka Latvijā nevajag būvēt AES. Bez tās tomēr varēsim dzīvot drošāk. Ja jau notiek tik briesmīgas dabas katastrofas kā Japānā, acīmredzot paši vien esam vainīgi, no zemes tomēr pārāk daudz ņemam.

Staņislavs no Barkavas:
– Japāņi, apzinoties, ka dzīvo seismiskajā zonā, jau uzbūvēja pamatīgas AES. Ja arī Baltijā tā tiks būvēta, tad ir jāceļ ne jau tāda, kā Černobiļā, bet gan – ievērojot visus drošības apsvērumus. Tagad izskan dažādi viedokļi, kāpēc notiek tādas katastrofas. Saka, ka par daudz dziļi esam zemē ielīduši. Taču, ja tā palasa, tādas dabas stihijas ir bijušas arī agrāk. To, kas īsti notiek zemes dzīlēs, tikai Dieviņš zina.

Jānis no Kusas: – Visvairāk mani šokēja ūdens stihijas, cunami nodarītais posts. Labi, ka japāņu AES tomēr nav Černobiļas variants. Gan jau japāņi ar to tiks galā. Ja AES grib būvēt Baltijā, tad tikai tādu, kādas ir Japānā. Ja jau japāņiem jādzīvo tik seismiski aktīvā zonā, varbūt kādi piekristu pārcelties uz dzīvi Latvijā, uzbūvētu mums AES un to arī apkalpotu. Tad par drošību mums nebūtu jābažījas, varētu gulēt mierīgi.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px